Sindromul premenstrual

26-01-2011
krysxndr
Nu este medic/terapeut
krysxndr
Vreau si eu o parere, inainte sa ma duc la medic. De 4 luni au inceput sa-mi apara, doar in obraji, puncte albe care nu ies, si printre ele imi apar cosuri care ma si dor. Am fost initial la cosmeticiana si mi-a facut niste extractii, masti, am cumparat niste creme de la "retipalm", dar nu am avut nici un rezultat, tenul arata mai bine frunte, barbie dar obrajii la fel cu puncte in piele care se simt mai ales la palpare. Intre timp am observat ca dupa ce imi trece menstruatia, o saptamana nu imi mai apare nimik pe fata, parca se curata, dar dupa, apar aceleasi probleme. Inaite de menstuatie cu o saptamana ma dor f tare sanii, m-au durut mereu dar de cateva luni e o durere mai mare, am stari de iritabilitate, de depresie, care trec odata cu trecerea menstruatiei. In rest nu am si nu am avut probleme am mentra regulata, nu am dureri mari.
Am mai avut probleme cu, cosurile cand mi-am inceput viata sexuala si am fost atunci la dermatolog.Mi-a dat skinoren, znerit, m-am spalat cu ceai de tei, am luat antibiotic, mi-a trecut la un mom dat dar cred ca de la anticonceptionale pe care le-am luat mai tarziu dar nu mai iau pt ca ma durea capul, sanii si le-am intrerupt de vreo 3 ani. Am o reticenta sa ma duc iar pt ca data trecuta am ramas cu cateva semne pe fata, pt ca doctoru dermatolog mi-a umblat pe fata. Care credeti ca ar fi problema mea dupa simptomele de mai sus.
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  •