Pot ramane insarcinata daca sunt virgina?

72 comentarii 1 23 Înainte ›
0
20-04-2014, ora 23:39
dan.dan
Nu este medic/terapeut
dan.dan
Nu, nu este vorba de asa ceva. Ureameaza sa faca alte vizite la medici pentru a stabili care sunt problemele ei reale dar ginecologul a confirmat ca nu este vorba de o sarcina! Multumesc!
0
21-04-2014, ora 14:48
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Imi pare bine ca v-ati lamurit in problema ' a ramane insarcinata'.
Sper ca vizitele la alti medici sa ii stabileasca problemele.
Bafta!
Aveti, cel putin, sustinerea mea.
0
11-08-2014, ora 11:08
a22
Nu este medic/terapeut
a22
Buna ziua.as vrea si eu sa stiu dak poiti ramane insarcinata daca nu a avut loc penetrarea.eu si prietenul meu ne-am 'jucat' si el a ejaculat in zona feselor e posibil sa fi ajuns si in zona vaginului.cat d mare este riscul d a ramane insarcinata?
0
20-08-2015, ora 14:29
Cristianoo
Nu este medic/terapeut
Cristianoo
Buna ziua..prietena mea ee inca virgina am intrat putin cu penisul dar nu am dezvirginato si a ramas in ea acel lichid preejeculator e posibil sa ramana insarcinata va rog frumos un raspuns.Multumesc
0
23-08-2015, ora 09:05
Dr.YneedLove
Nu este medic/terapeut
Dr.YneedLove
fetele au nevoie de barbati cu experienta. nu papagali cu pene...
dupa toate intrebarile stupide care le vad pe aici... e clar...
prost sa fi...noroc sa ai :)))
0
28-09-2015, ora 16:53
DreamHacker
Nu este medic/terapeut
DreamHacker
Buma ziua!
Sambata seara eram cu prietena acasa si ne-am 'jucat' putin. Mentionez ca a fost virgina si inca este pentru ca a durut-o foarte tare si nu am continuat.
Am introdus pensiul fara prezervativ de 3-4 ori fara sa ejaculez in vagin ci in afara, intr-un servetel, ferit de zona cu pricina.
A fost la baie si s-a spalat, fara urma de sange, deci nu am dezvorginat-o.
Suntem la inceput si sunt foarte speriati, nu prezinta niciun simptom.
Va rpg sa-mi raspundeti cat mai curand, chiar sunt foarte stresat si prietena la fel.
Imi este frica de acel lichid preseminal,
Va multumesc!
0
29-09-2015, ora 20:46
Anonim43
Nu este medic/terapeut
Anonim43
Daca sunt virgina si prietenul meu a ejaculat pe mana mea dupa care m am dat cu dezinfectant, iar apoi am mers la toaleta e posibil sa raman insarcinata? Tin sa mentionez ca menstruatia mi a intarziat, desi am mai patit asa sa nu mi vina perioada de o luna..E urgent, va rog
0
01-10-2015, ora 21:59
DreamHacker
Nu este medic/terapeut
DreamHacker
Suntem in 1.03.2015 şi n-am primit niciun răspuns, aşa ajutaţi utilizatorii ?
0
12-12-2015, ora 15:54
veri222
Nu este medic/terapeut
veri222
Buna!..va rog frumos am nevoie urgenta de un raspuns...eu si prietenul meu am avut un contact sexual neprotejat pe 6 decembrie iar eu am fost virgina, peste 20 de minute sa intamplat al doilea numar fara ca el sa urineze si sa se spele..vreau sa stiu daca sunt sanse sa raman insarcinata daca ciclul mi-a venit pe 11 decembrie, nu stiu daca am fost in perioada fertila...?????.va rog ajutati-ma..
0
29-12-2015, ora 14:13
Florinel112
Nu este medic/terapeut
Florinel112
Buna ziua, zilele trecute m-am jucat putin cu iubita mea daca pot zice asa, ea este virgina, e-am jucat cu penisul pe acolo prin fata cu prezervativ, si in acest timp am vazut si auzit cand sa rupt, eram foarte excitat dar nu ma terminasem, credeti ca ar fi putut sa fi curs lichid preeejaculator, ciclul trebuia sa ii vina pr 28 luna asta si inca nu a venit credeti sa sa i tamplat ceva, fara glume va rog!
0
01-01-2016, ora 11:56
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Chiar daca raspunsul vine mai tarziu este acelasi: cred ca apare menstruatie.
0
02-01-2016, ora 22:24
Florinel112
Nu este medic/terapeut
Florinel112
Precizez ca de câteva zile are dureri se ovar si dimineaţa a duruto burta si acolo jos si tot nimic pana acum !
0
03-01-2016, ora 18:36
Psiholog Berdei Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Berdei Roxana
Daca durerea persista si nu ii vine menstruatia ar trebui sa mearga la un medic ginecolog. Asa veti afla exact ce se intampla. Sanatate multa!
0
03-01-2016, ora 19:40
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Florinel, imi pare rau ca iti spun dar informatiile pe care le oferi nu sunt chiar clare: dureri de ovar de cateva zile..., durere de burta dimineata. Ne scrii pe 29 dec 2015 ca pe 28 dec ciclul trebuia sa-i vina, ca v-ati jucat zilele trecute... Crezi ca cineva poate oferi informatii precise cu date incerte?
E firesc sa apara ingrijorarea fata de persoana care ne este iubita. Eu am exprimat un raspuns avand in vedere faptul ca nu poate apare o sarcina fara fecundatie. In cazul vostru sunt sceptic in privinta sarcinii.
Pentru mai multa certitudine adresati-va unui medic chirurg sau ginecolog.
Apropo, ce varste aveti? Cat de regulat este ciclul iubitei tale? Ce simptome ii apar la menstruatie frecvent?
0
06-03-2016, ora 18:14
Mirela453
Nu este medic/terapeut
Mirela453
Sunt virgina..eu si prietenul meu ne jucam..şi-a atins penisul cu mâna..acesta fiind umezit cu acel lichid..iar apoi s-a jucat cu intrarea in vagin...tot cu mâna...e posibil sa raman însărcinată?
0
06-03-2016, ora 22:05
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Sansele sunt mici, dar exista. Nu trebuia sa-i dai voie sa se joace cu mana uda pe acolo. Din cauza inconstientei acum trebuie sa stai in stres pana iti vine menstruatia. Cat de mult a intrat in vagin? 1 cm, mai mult? Ce varsta aveti? Eu va sugerez ca pe viitor sa evitati astfel de "jocuri" care va pun in pericol viitorul.
0
07-03-2016, ora 08:09
Mirela453
Nu este medic/terapeut
Mirela453
Nu cred ca degetul lui era umezit..dar oricum cam un centimetru...nu mai stiu exact..dar cred ca şi-a atins penisul cu cateva minute înainte sa atingă vaginul..
0
10-04-2016, ora 22:26
ag1337
Nu este medic/terapeut
ag1337
1. Poate fata sa fie insarcinata daca ea e virgina?
2. Eu am avut un act sexual neprotejat cu prietena mea, dar mai inainte de asta cu citeva minute (5-10) am ejaculat si am sters penisul doar ca nu stiu daca bine, insa am mai asteptat un pic si sa se usuce, dupa care am avut contactul. A doua zi, la ea s-a inceput menstruatia. E posibil ca sa fi ramas ceva pe "el" dupa asta si sa ramie prietena insarcinata, ea raminind virgina?!
0
11-04-2016, ora 13:22
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Cu atatea informatii la indemana si constatam cu tristete ca tinerii nu-si cunosc mai deloc corpurile...
Cum sa mai fie virgina daca ati avut contact sexual?
Tu spui ca ai ejaculat, ai sters bine tot si mai apoi ati avut contact sexual...doar ca vezi tu, oricat de bine ai sterge, pe canal tot mai raman. In timpul actului, nu esti complet uscat, ci ai acel lichid cu rol de lubrifiere, lichid ce poate sa ia spermatozoizii de pe canal si sa-i duca in vagin. Riscul era foarte mare daca ea era in perioada fertila. Acum poti sa stai linistit, dar pe viitor iti sugerez sa te informezi mai mult.
0
11-04-2016, ora 21:14
ag1337
Nu este medic/terapeut
ag1337
Ea deja are 2 zile minstruatie dupa cum si trebuie sa fie normal. Inseamna ca risc nu este?
Pai ca sa faci ca fata sa nu fie virgina eu am intrebat mai multe persoane si am citit ca trebuie in acel moment sa curga singe rosu, nu ca la minstruatie negru, de aceea si spun ca ea inca e virgina + la toate nu a fost bagat complet.
Mercy mult pu informatia dispusa si ca nu am asteptat mult timp raspunsul.
0
11-04-2016, ora 22:43
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Pai daca e la menstruatie e clar ca nu este in perioada fertila. Nu e obligatoriu sa curga sange in momentul dezvirginarii. Exista tipul de himen elastic care nu se rupe cel putin la primele contacte. Asta nu inseamna ca o fata care face sex dar careia nu i s-a rupt himenul, mai este virgina. In opinia mea, deoarece exista f multe tipuri de himen si pt ca in unele cazuri himenul lipseste, dezvirginarea are loc cand o fata face sex prima data, adica atunci cand este deschis canalul vaginal.
Zici ca nu ai indrodus-o complet, dar asta nu conteaza...chiar si cativa cm sunt de ajuns ca sa rupi himenul daca acesta nu e f elastic sau f subtire. Himenul e chiar la intrare in vagin, stiai? Cand se rupe, de obicei curge sange (in cazul celui subtire doar cateva picaturi care pot sa nu se vada). In plus, sangele trebuie sa fie rosu. Intr-adevar, cel menstrual e mai inchis, dar daca chiar e negru, nu-i tocmai ok. N-ar putea sa faca o vizita la ginecolog?
0
12-04-2016, ora 00:18
ag1337
Nu este medic/terapeut
ag1337
La ea culoarea singelui la menstruatie e ca si tot timpul, nu cred ca exista motiv de vizita la medic.
De himen chiar mercy ca ma-ti informat, chiar nu dispuneam de asa informatie. Si mai ales nu stiam ca sunt de mai multe feluri.
Si va multumesc pu raspunsurile date de Dne-voastra, intr-adevar ma-ti calmat foarte mult. Acum nu mai stau cu atita grija si pot dormi linistit noaptea.. La general o sa pot dormi in sfirsit, ca din cauza gindurilor rele practic nici nu puteam adormi normal.. )))
0
17-04-2016, ora 19:51
FLavinia
Nu este medic/terapeut
FLavinia
Folositi protectia! PREZERVATIV! Da, e mai placut fara(in unele cazuri), dar e de 100 de ori mai sigur cu. Nu aveti grija dupa ca se lasa cu o sarcina si mai ales va paziti de bolile cu transmitere sexuala!!!!
Nu ramai insarcinata daca partenerul ejaculeaza pe fese, pe langa, pe burta, pe deasupra, pe perne sau mai stiu eu ce locuri. Daca EJACULAREA a fost in vagin exista probabilitatea ca ea sa ramana. PROBABILITATEA. Daca introduci penisul de"3-4 ori" si nu s-a produs ejacularea in vagin, asta nu inseamna ca ramane insarcinata, nu are cu ce, nu au fost spermatoziozi. In acel lichid preseminal nu stau spermatozoizii gramada si isi fac de cap inainte de ejaculare, numai in caz de ati avut un contact sexual cu putin timp inainte.
Lichidul acela de la femeie, se numeste SECRETIE VAGINALA. Toate femeile il prezinta, iar cantitatea acestuia creste atunci cand femeia este excitata pentru a produce o lubrifiere mai buna. Acesta exista nu numai in timpul sexului, ci intotdeauna(pe la varsta de 40-50 de ani se reduce cantitatea).
Himenul este elastic la unele femei, la altele nu. Se poate rupe la primul contact sexual, sau nu. Unele femei nu il au. Ruperea acestuia poate duce la o sangerare mai abundenta sau nu.
Daca ceva nu e in regula, mergeti la doctor, nu va mai feriti de el ca stiu eu cine de tamaie. Mai ales fetele, dupa ce isi incep viata sexuala, vizita din 6 in 6 luni la doctorul ginecolog este obligatorie.
Nu mai credeti orice cititi pe net, e plin de porcarii.Un doctor va spune exact ce doriti sa stiti, ca de aia a facut cel putin 10 ani de facultate, nu diferite articole scrise de nu stiu ce persoana care nu are nici o treaba cu subiectul respectiv, dar scrise numa sa atraga cititori.
Educatia sexuala, explicata de un medic, nu de un profesor, este NECESARA in scoli cum este limba romana si matematica. Putina lume este informata despre subiectul asta si din acel putin jumate, daca nu trei sferturi sunt prost informati.
0
20-12-2016, ora 16:53
Bomboana Fondata
Nu este medic/terapeut
Bomboana Fondata
M-am jucat cu iubitul meu si-a miscat penisul printre buzele vaginului meu nu m-a dezvirginat dar era cu lichid pre-ejaculator (nu stiu daca sunt in perioada fertila ultima zi de ciclu a fost in data de 6 iar asta s-a intamplat in data de 20 azi )oare e posibil sa raman insarcinata ?
0
25-02-2017, ora 13:27
Irina.Cristina
Nu este medic/terapeut
Irina.Cristina
Ma scuzati. Am avut si si yo intamplare apropiata. Iubitu meu a eliminat licid preejaculator in zona vaginului meu. Da nu am avut nici un contact sexual. Dar a pus mana in vagin. S.ar putea sa fi ramas gravida??? Ca in ultimul timp am stari de voma, dureri de cap si sangerari vaginale. (Ps: sunt inca virgina)
0
25-03-2017, ora 01:55
Alexandru Barboi
Nu este medic/terapeut
Alexandru Barboi
Buna Ziua. am si eu o intrebare. Eu am facut cu prietena mea virgina pentru prima oara a intrat de cateva ori nu am apucat sa o facem prea mult pentru ca o durea, asa dar nu mi.am dat drumu atuncia neam imbracat totul bine asta sa intamplat in jurul orei pranzului dupa care seara mi-a zis ca ia curs putin sange dar foarte putin si de vreo 4-5 zile o doare acolo in interior are dureri foarte mari acolo in interior si mi, a zis ca a avut dureri de cap, ameteli, o dor sani si iau crescut putin si in timpul asta de 3-4 zile a loat si vreo 3-4 kg in plus fara sa manance in exces a mancat normal ca in fie care zi, si zice ca si burtica iar fi crescut foarte putin, e posibil sa fie insarcinata. Multumesc.
0
04-07-2017, ora 15:24
BabyGirl
Nu este medic/terapeut
BabyGirl
Bună. Uite așa o întrebare. Este posibil că dacă fata îi facă băiatului sex oral, și în timp de el din greșeală a ”lăcrimat” ( prima picătură ) la ea în gura ca spermatozoizii să rămână ceva timp vii? Și de ex. fata îl sărută, spermatozoizii trec la el, și în timp ce el îi face oral deja ei, spermatozoizii din gura lui să intre în vagin și fata să fie gravidă? P.S. fata să fie virgină.
0
27-07-2017, ora 09:32
Alexandra 05
Nu este medic/terapeut
Alexandra 05
Bună ziua! Acum 4 săptămâni, prietenul meu a venit la mine, si a inceput sa si-o frece de partea mea intimă, dar fara sa o bage, eu inca sunt virgina, si el spune ca nu a simțit nimic, daca ejacula simtea, din cate mi.a spus el. Dar am citit pe internet si sunt cateva simptome ale sarcinii pe care le am si eu. Puteti sa imi spuneti daca pot ramane insarcinata?
0
10-11-2017, ora 20:48
deearox
Nu este medic/terapeut
deearox
Buna seara, am 18 ani si am nevoie urgeeent de un raspuns, aseara impreuna cu prietenul meu, ne am "frecat" organele fara vreun prezervativ, iar el s ar fi terminat in jurul vaginului (nu inauntru), de asemenea apoi si a pus prezervativul si a bagat foarte puutin de tot varful iar apoi cand a scos o s a terminat in prezervativ. Tin sa specific ca sunt virgina!!!! Exista vreo sansa sa raman insarcinata doar daca sperma a ajuns in jurul vaginilui?
0
14-12-2017, ora 01:32
David matei 490
Nu este medic/terapeut
David matei 490
Buna ziua. As avea nevoie de ajutor cu o problema.(doresc sa va zic exact datele pentru a înțelege complet situatia).
Eu si cu prietena mea ne am masturbat reciproc, ea pe mine la ora 10:30, eu terminandu-ma in palma, fara urme vizibile de sperma. Ea este in perioada menstruatiei. La aprox ora 12:30 am "mangaiat" vaginul ei facand cerculete.nimic agresiv nepatrunzand in interior. Acum intrebarile mele sunt:
1 Poate sperma să trăiască 2 ore in mediul exterior?
2 Poate o femeie sa ramana însărcinată in perioada constructiei?
3 Poate o cantitate mică de sperma sa fertilizeze o femeie ?
Va multumesc pentru atentie
Adaugă un comentariu / răspuns
72 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •