Flegma in gat

22-04-2016
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Buna ziua, am facut acum 1 luna jumate un exudat pentru ca imi mirosea foarte urat gura si mi-a iesit stafilococ auriu, am facut tratament 10 zile si imediat dupa ce am terminat am fost la orl pentru un control pentru prima data..exudatul fiind recomandat de medicul de famile. I-am explicat ca imi ieseau foarte rar din amigdalite bilute galbene urat mirositoare, sa uitat la mine in gura si a zis ca am infectie la amigdalite si ca e din cauza deviatiei de sept si ca trebuie sa le operez dar nu neaparat acum pentru ca am scoala si bac de dat.. mi-a dat tratament vreo 7 zile si sa fac gargara cu apa oxigenata si bicarbonat dar mirosul nu dispare, miroase foarte urat.. limba dimineata dupa tratament e tot incarcata si o flegma groasa... nu ca inainte dar tot e + ca, CAND INCORDEZ GATUL SIMT CUM IESE CEVA DE ACOLO UN MIROS CEVA SI AM MEREU GATUL INCARCAT CU FLEGMA... EXUDATUL TREBUIE SA-L FAC ZILELE ASTEA DIN NOU SA VAD DE STREPTOCOC !

UN TRATAMENT CEVA PENTRU PROBLEMA MEA ? nu mai pot is disperat cand stiu ca nu pot sa vorbesc cu cineva.. nu pot masca mirosu cu nimic, gatul e mereu plin de flecma, limba incarcata dimineata cu flecma alb-galbuie groasa.. va rog
2 comentarii
0
22-04-2016, ora 19:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 ai probleme cu digestia din copilarie
refluxul gastro-esofagian este cauza problemelor din gat
faci investiagtiila gastrologie si citesti ce am mai scris pe forum despre regimul corect alimentar
2 acum mirosul poate sa fie de la stomac.. helicobacter pilori
sau de la Amigdalita cronica cu Cazeum...citesti pe forum ce ai de facut in acest caz
0
22-04-2016, ora 20:42
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Am facut analize la scaun si heliobacter pylori si a iesit negativ... multumesc de raspuns, o sa merg la gastrologie sa vad care e treaba.. simt ca din gat vine de la flegma aceea.. cand fortez gatul parca se simte cum iese un puroi ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •