Exista riscul sa fii ramas insarcinata?

21-02-2011
carolyta95
Nu este medic/terapeut
carolyta95
Buna ziua,..ma numesc Ana-Maria.si va rog sa ma lamuriti... in ziua in care am terminat ciclul menstrual am avut contact sexual si a ejaculat in mne.iar a doua zi...la fel s-a intamplat... intrebarea mea este... exista riscul sa fii ramas insarcinata? ar trebui sa fac un test de sarcina? stiam k..kteva zile dupa ciclul menstrual nu poti ramane insarcinata...si de aceea va intreb...:D... astept raspuns...multumesc...:*
4 comentarii
0
21-02-2011, ora 09:58
carolyta95
Nu este medic/terapeut
carolyta95
Am uitat sa va spun ca mi-a venit menstruatia pe 14 februarie...iar luna trecuta mi-a venit pe 19-20...
0
21-02-2011, ora 10:37
angy...
Nu este medic/terapeut
angy...
Eu cred ca ai un ciclu normal, si nu ai ramas insarcinata.Eu sunt casatorita de 10 ani, si timp de 7 ani cat e diferenta intre cei doi copii ai mei, am avut relatii inainte si dupa ciclu si nu am ramas insarcinata.Am ramas doar atunci cand noi am hotarat asta.Dupa 7 ani.Dar am avut un ciclu regulat.In fiecare luna imi vine cu cateva zile inainte de luna trecuta, deci...e bine la tine.
0
21-02-2011, ora 16:46
carolyta95
Nu este medic/terapeut
carolyta95
aha...dar totusi mi-a venit cu o saptamana inainte... deci?
0
26-02-2011, ora 14:07
ghyzmo30
Nu este medic/terapeut
ghyzmo30
buna ziua.I-au anticonceptionale yasmin. Aseara (25 februarie) trebuia sa iau prima pastila din blister pe la ora 21 sau 22(cam intre orele astea luam in fiecare zi).Am uitat sa le cumpar. Am luat prima pastila azi pe la ora 11 si diseara o sa o iau pe a 2-a. Am citit ca daca se uita prima pastila din blister si daca am avut contact sexual in saptamana de pauza e posibil sa raman insarcinata ? Menstruatia mi-a vennit pe 21 februarie iar contact sexual am avut pe 19 si 20 februarie. Va rog un raspuns.
Sunt ingrijorata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •