Avortul medicamentos 2022

09-03-2022
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Bunaa, dragile mele ! Vreau sa va povestesc experiența mea
Luni am administrat pastila orală iar ieri noapte am introdus cele 4 pastile vaginale
Ma documentasem bine de pe acest forum in legătura cu acest tip de avort și eram foarte speriata și îngrijorată de metoda pe care am ales o …după cele introdus vaginal am stat cu sufletul la gura așteptând “orele de chin” vreau doar sa va spun ca nu a fost deloc așa Au fost simple dureri menstruale și o sângerare asemenea dar cu cheaguri ! Fetelor curaj !!!
13 comentarii
1
17-03-2022, ora 11:25
Lorree
Nu este medic/terapeut
Lorree
Buna! Ma poți ajuta te rog sa îmi zici ce ai simțit când ai eliminat ? La ora 8.00 am introdus și eu cele 4 pastile, și am dureri suportabile am luat doar un nurofen. Dar de 30 min stau in toaleta de teama sa nu văd ceva…am simțit ca a căzut ceva dar nu știu sa explic senzația, am citit la alte fete ca după ce au simțit Expulzația sau simțit mai bine… dacă ma puteți ajuta va rog! E prima data când fac asta…am intrerupt sarcina din cauza păcătosului de covid, am făcut prea multă febra și prea multe pastile.
1
17-03-2022, ora 12:07
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Bunaa, draga mea !
Depinde de momentul sarcinii, eu eram in sapt 5 și am eliminat doar cheaguri unele mai mari altele mai mici dar durerile au fost obișnuite …și crede-ma sunt foarte sensibilă și slaba de “inima”
Și in prezent am scurgeri dar sarcina a fost eliminată cu succes
Sa fi liniștita
0
17-03-2022, ora 12:41
Lorree
Nu este medic/terapeut
Lorree
Eu am avut 5 săptămânii și câteva zile -6 săptămânii. M-au luat frisoanele puțin și m-am stricat la stomac din păcate. Mulțumesc mult pentru răspuns. Sunt puțin panicata abia am reușit sa le introduc de dimineata i-am tot scris dr ca m-am răzgândit ca vreau chirurgical și mi-a zis ca nu…sa fac asta.
0
17-03-2022, ora 13:03
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Nu e atât de speriat ! Crede-ma o sa fi bine
0
17-03-2022, ora 19:03
Sve
Nu este medic/terapeut
Sve
Buna ziua si eu miine trebuie sa fac un avort cu aceste pastile dar imi pare straniu ca medicul imi zice ca cele 4 pastile sa le pun sub limba da nu le introduc in vagin, e normal asa ceva? multumesc
2
18-03-2022, ora 12:30
Lorree
Nu este medic/terapeut
Lorree
Cred ca depinde de medic, eu astazi nu mai resimt dureri decât foarte puțin. Am trecut cu bine de ziua de ieri, am fost mulțumită de procedura. M-am panicat înainte citind alte comentarii de nu mai voiam sa introduc pastilele.
Bafta, cere-i o părere la doctor zi ca ai citit și despre introdus vaginal …și vezi ce îți zice.
0
01-10-2022, ora 09:12
Dodk
Nu este medic/terapeut
Dodk
Bună, am luat și aceste medicamente. În prezent am 2h și 11 minute și nu am nimic. Nu sângerări, nu dureri nimic. Oare ce se întâmplă?(menționez ca am introdus cele 4 pastile vaginale)
0
01-10-2022, ora 11:30
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Buna! In curând vei simtii niște dureri asemanatoare celor menstruale și vei elimina cheaguri dar stai liniștita ca totul v a fi bine !
0
01-10-2022, ora 12:06
Dodk
Nu este medic/terapeut
Dodk
Am eliminat niște chestii. dar dureri nu am. Chiar ma bucur. Inclusiv un săculeț mic cu apa.dupa cheaguri.
0
01-10-2022, ora 13:01
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Sa nu ridici greutăți o perioada
Sănătate și toate bune îți doresc !
0
01-10-2022, ora 17:12
Dodk
Nu este medic/terapeut
Dodk
Mulțumesc! A fost o experienta ciudata. Ma așteptam să am ceva dureri dar din fericire nu am avut. (am luat un nurofen 400.la 20minute după ce am introdus cele 4)
0
01-10-2022, ora 18:01
Daria61
Nu este medic/terapeut
Daria61
Ma bucur ca a trecut ! Ai grija de tine ! Kiss
0
09-12-2023, ora 22:47
Popa maria
Nu este medic/terapeut
Popa maria
Buna seara! Puteți recomanda un medic sau clinica la care ați fost, in cazul in care sunteți din Bucuresti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •