Lipsa de aer

30-04-2020
phatomorion
Nu este medic/terapeut
phatomorion
Buna ziua, am 18 ani si de aproape o saptamana ma confrunt cu o problema.In unele momente ale zilei am perioade scurte(10-15min maxim) cand simt ca nu am suficient aer.Nu pot spune ca e o insuficienta respiratorie severa, pentru ca pot indeplini orice activitate in acel moment, dar simt ca respiratia e putin mai ingreunata decat de obicei, si rareori simt o usoara presiune pe piet, apoi in 10-15 min aceasta senzatie dispare.In rest nu am aboslut nici un simptom, nici tusa, nici stranut, nici sputa, absolut nimic.Am mai avut asemenea problema si cativa ani in urma, si e ciudat ca a fost la mijlocul primaverii mai multi ani la rand, dar disparea in 2 saptamani maxim.Totusi, in ultimii 2 ani nu am mai avut aceasta problema, insa acum din nou a aparut.Anul trecut am facut radiografie(nu din cauza aceste probleme legate de respiratie, ci pentru un document ce necesita aceasta analiza) si totul a iesit bine.Ma gandesc daca nu ar avea legatura cu faptul ca carantina aceasta mi-a creat o stare de anxietate.Nu sufar de boli, totul e in regula cu sanatatea.Din pacate nici nu pot sa consult un medic din cauza situatie actuale.Care ar putea fi cauza?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: