Dureri de inima

10-03-2019
Anonima70
Nu este medic/terapeut
Anonima70
Buna, de 2luni ma confrunt cu dureri de inima. Durerile sunt in partea stânga și ma doare și brațul in același timp. Am fost la urgentă de 3 ori și mi sa zis ca nu am
Nimic la inima și ca sunt doar Mușchii care ma dor. Dar in același timp am și palpitații și intru in niște stări de panica atunci când este prea cald intr o încăpere sau este aglomerație. Nu mai pot sa fiu liniștita ma doare zi de zi. Zi de zi am palpitații.
2 comentarii
1
02-05-2019, ora 17:32
MIoana08
Nu este medic/terapeut
MIoana08
Buna, m-am confruntat si ma confrunt cu aceiasi problema, am fost de multe ori la cardiolog si nimic...mi s-a recomandat sa merg la reumatolog (durerile ar putea fi provocate de nervii intercostali nicidecum de inima)
0
30-05-2019, ora 17:54
sandrita
Nu este medic/terapeut
sandrita
Buna,
si eu ma confrunt cu dureri in piept si oboseala extrema, am 34 de ani si am probleme cu tiroida, dar si cu coloana, in special cervicala! in ultimul timp am mereu dureri in piept, care apar din senin, si sunt destul de puternice, nu as stii cum sa le descriu ca uneori e ca si cum ma tine ceva in piept, alteori cand respir este o durere profunda care nu ma lasa sa trag aer in piept si trebuie sa ma opresc din inspirat si durerile se muta de la gat, la sub san, mai spre stanga, spre centrul pieptului etc, EKG il fac de vreo 2 ani si nu mi au iesit modificari! cardiologul mi a spus ca durerile nu vin de la inima! osteopatul care ma urmareste si face manipularile la coloana nu m a prea lamurit, iar eu sunt aici cu durere in piept. saptamanal imi controlez tensiunea care este mai degraba mica la 11/6 si 60-70 batai pe minut. nu se schimba aproape niciodata, doar cand merg la alergat se ridica si e normal! cred ca daca aveam probleme cu inima nici nu puteam sa alerg 1 km, iar eu la 2 saptamani alerg cate 7-8 km si sunt ok, poate un pic obosita, dar nimic sa ma sufoc sau altele! si totusi durerile le am in ultimul timp zilnic! multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •