Avort medicamentos povestea mea

26-06-2020
Andreea_xy9
Nu este medic/terapeut
Andreea_xy9
Buna fetelor! As dori sa va scriu si povestea mea cu acest tip de avort, chiar nu sunt mandra de ce am facut dar va rog cu comentariile sa folosim prezervativ si etc sa lasati! Saptamana aceasta am aflat ca sunt insarcinata, menstruatia nu a intarziat o saptamana si sani erau foarte sensibili, totul era ciudat niciodata nu am patit asaceva. Am facut 4 test de sarcina, toate erau pozitive, eram socata... insa nici eu nici logodnicul meu nu am vrut sa fiim parinti. Asa m-am programat la spitalul privat RM unde m-am dus a doua zi, acolo medicul mi-a confirmat ca sunt insarcita si sunt in saptamana 6, eu stiam ca vreu sa alegaceasta metoda de avort, si el era cu aceeasi parere ca metoda aceasta este cel mai bun penteu corpul uman. Mia dat la ora 17:00 prima pastila Mifepristona si a explicat cum sa folosesc Misoprostolul intravaginal. Asaca m-am dus acasa, am avut crize de panica dupa ce am citit comenturile de pe site despre durerile brutale si sangerarile dupa Mifepristona. Eu nu am avut in primile 2 zile nici crampe si nici sangerare. in a treia zi inainta sa pun tablete intravaginale am luat un nurofen rapid de 400mg, m-am pregatit sufleteste de cosmarul ce o sa urmeze... insa nu a intamplat nimic nici crampe nu am avut nici durere nimic nimic... am scapat foarte bine ca o mestruatie, chiar si mai usor... recomand aceasta metoda, nu este traumantizata totul se parcurge ca la o ciclu normal!
1 comentarii
1
18-10-2020, ora 00:06
PLM(plecat la morga/munca/mare/ma.ta/)
Nu este medic/terapeut
PLM(plecat la morga/munca/mare/ma.ta/)
Bună, ideea este ca la fiecare persoana se manifesta diferit, și sunt în majoritatea cazurilor niște dureri de dilatare, oricum trebuia sa mergi și la control după sa se asigure ca s.a eliminat complet.. În fine nu ți.as recomanda sa practici des aceasta metoda cunosc câteva persoane eu personal care nu mai pot rămâne însărcinate după câteva întâmplări ca ale tale..deci partenerul tău dacă nu realizează în ce situație te pune.. Realizează tu măcar.. mai târziu sa nu regreți dacă vei vrea o familie. NU o lua ca pe o judecata nu e treaba mea ce faci cu viata și sănătatea ta am vrut doar sa îți dau un sfat și sa nu crezi ca te păcălesc chiar 3 fete cunosc în situația de infertilitate nu zic ca asta a fost factorul decisiv avortul medicamentos.. dar e singurul factor comun.. Oricum sper sa fi sănătoasă sa tratezi cu maturitate sa nu începi acuma sa îți faci ganduri șamd ca nu e cazul tău deci safe sex and have fun, no hate from me here
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •