Avort medicamentos!

26-10-2023
TDM
Nu este medic/terapeut
TDM
Din nefericire am fost nevoita sa fac un avort medicamentos deoarece sarcina mea s a oprit in evolutie. Ce vreau sa spun e ca durerile dupa administrarea acelor medicamente sunt groaznice, contractii ca si cum ai naste. In cazul meu durerea a fost de intensitate mare in jur de 7 ore. A doua zi, durerea a continuat, abia dupa 4 zile am fost capabila sa ma misc normal. Acum la o saptamana de la intamplare inca am usoare crampe abdominale care coboara pana in vagin, uterul doare, sangerarea aproape s a oprit. Fara sa speriu pe nimeni, experienta e traumatizanta si fizic si psihic si nu doresc nimanui! Daca este necesar sa faceti asa ceva, mancati bine, beti multa apa pentru ca o sa aveti nevoie de toata energia voastra pentru asta !
1 comentarii
0
27-10-2023, ora 10:14
Cornelia1102
Nu este medic/terapeut
Cornelia1102
Buna..si eu sunt in aceeasi situatie..la mine e a 4 a zi si ma doare uterul de zici ca m-a lovit trenul.E groaznic.Imi poti spune ce ai eliminat?eu am eliminat doar multe cheaguri, si acum mai iese cate unul, insa nu am vazut sau observat altceva.La primele eliminari nici nu m-am uitat in toaleta de frica.Imi este groaza de gandul ca nu am eliminat tot si ca va trebui sa ajung la chiuretaj.Luni am primul control.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •