Avort medicamentos

17-09-2020
kalista
Nu este medic/terapeut
kalista
Buna. Am ramas insarcinata desi m-am protejat cu prezervativ si asta m-a terminat psihic. Nu imi doream sub nici o forma copil si mereu am avut grija sa nu se intample acest lucru. La 31 de ani am fost nevoita sa recurg la primul si sper din inima ca si ultimul avort. Am fost la clinica ilife si am decis asupra celui medicamentos. Nu am primit cine stie ce informatii de la dr care mi-a administrat prima pilula Medabon. A fost f grabita si pe repede inainte ca asa e la noi, dai 800 de lei si esti dat afara pe usa in 10 minute. Mi-a zis ca daca mi-e rau, sa o sun. Ce o insemna "rau", nu stiu. Cert e ca de cum am ajuns acasa am realizat ca acest avort medicamentoa nu e varianta buna pt mine. Trebuie aa ai un psihic de fier sa stai si sa astepti sa se intample.si nu stii ce trebuie sa se intample. Trebuie sa astept 36 de ore pentru a-mi introduce alte 4 pastile medabon, vaginal. Mi-e groaza cand ma gandesc la acel moment si ce va fi dupa. E o procedura care te stoarce emotional. De azi dimineata si pana acum am trecut prin toate starile posibile. As vrea sa dau timpul inapoi sa aleg calea chirurgicala. Eu NU recomand aceasta procedura niciunei femei care e sensibila emotional. E de-a dreptul traumatizant
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •