Am nevoie de răspunsul unui medic!!!

11-03-2021
Mariaioana5
Nu este medic/terapeut
Mariaioana5
Bună ziua!
De aproape o luna urmez tratament de canal la doctorul stomatolog pentru o măsea cariata care ma doare enorm și nu ma lasă să mai dorm.
De fiecare data când m am dus, mi a făcut tratament de canal, insa cum ajungeam acasă, cum începeau durerile.
Acum ultima data, ieri, m am dus și a spus ca erau curățate bine canalele cu excepția unuia și ca a găsit nervul și ca nu o sa ma mai doara.
Problema e ca după ce mi s a dezmorțit, Intradevar, am simțit ca nu ma mai doare la fel, a simțit ceva schimat, insa tot ma mai doare și dacă apăs pe ea.
E normala durerea după Tratamentul de canal?
M am saturat de atâta durere și de atâtea pastile pe care le iau.
1 comentarii
0
11-03-2021, ora 22:13
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, este normal sa aveti o durere la presiune dupa tratament de canal, disconfort care dureaza spre 2 saptamani. Daca medicul considera ca nu gaseste vreun alt canal, puteti apela la un tratament endodontic sub microscop.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul