Alaptare dupa intrerupere sarcina cu Medabon

27-01-2021
melibogdan
Nu este medic/terapeut
melibogdan
Buna seara. Am 43 de ani, 174 cm si 80 kg. Am avut deja doua operatii de cezariana. Am o fetita de 20 de luni, o alaptez destul de frecvent in fiecare zi. Din cauza unei sarcini oprite in evolutie la 7 saptamani am primint Medabon. Avortul a fost reusit. Intrebarea mea: in cat timp as putea relua alaptarea fetitei. Cate zile trebuie sa astept sa se elimine medicamentul din organism, si alaptarea sa fie fara vreun risc pentru fetita? Multumesc frumos.
2 comentarii
0
18-02-2021, ora 10:45
Catia20
Nu este medic/terapeut
Catia20
Buna ziua! Imi puteti spune cand a ti reluat alaptarea dupa ce a ti luat medicamnetul ?
0
18-02-2021, ora 20:47
melibogdan
Nu este medic/terapeut
melibogdan
Buna seara. Timp de 8 zile am tinut repaus de alaptare. Dupa acesta am continuat fara nicio problema. In acest timp am incercat sa extrag manual laptele, zilnic cam de doua ori, dar fara mare succes. Cu aparat nu reuseam deloc. Fetita nu a acceptat formula, insa a mancat mai multe fructe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •