vreau sa slabesc

29-06-2009
anda_dany
Nu este medic/terapeut
anda_dany
am 21 ani si 72 kg ce as putea face sa slabesc fac sport cam in fiecare zi inafara de week-end dar nu prea stiu ce e bine sa mananc si de la ce ar trebui sa ma abtin.va rog sa imi dati si mie un sfat sau niste indrumari ceva.va multumesc mult si astept pareri si sfaturi
3 comentarii
0
16-07-2009, ora 16:35
gabriele16
Nu este medic/terapeut
gabriele16
http://www.infoslabire.ro/slabire/36/cura-de-slabit-cu-varza.html incearca aceasta cura de slabire da rezultate bune
0
18-07-2009, ora 08:28
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Cura cu varza, cea mai mare prostie inventata de femei pentru a slabi.Incearca programul de detoxifiere naturala de 9 zile si vei pierde intre5 si 7 kg, sanatos si sigur, program conceput si realizat de Forever Living in parteneriat cu cei mai buni nutritionisti.
0
23-07-2009, ora 00:18
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
buna eu am 27 de ani si o fetita de 3anisori..pe timpul sarcinii am luat in greutate cam 20kg ajungand la 80.Dupa 4 luni de alaptat am inceput sa tin diete care nu au dat roade, asa ca am inceput sa tin posturile, era in preajma craciunului.Nu am facut nici un efort, am mancat de post si am baut multa apa, am ajuns ca in 7 saptamani sa slabesc 7kg, incet incet am dat toate kilogramele jos iar posturile le tin in continuare, Sa stii ca faci doua lucruri bune, slabesti si iti cureti si sufletul prin spovedanie si impartasanie.De ce sa nu imbinam utilul cu placutul?In postul Sf.Petru si Pavel am pierdut aproape 2 kg..ce zici..dai vointa..iei putere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •