Urechi înfundate | Forumul Medical ROmedic

Urechi înfundate

20-05-2018
Teuber Simona
Nu este medic/terapeut
Teuber Simona
Bună ziua, ma numesc Teuber Simona, am 25 de ani si de 4 zile am avut o răceală, am luat tratament pentru acea răceală dar urechile mi-au rămas înfundate și când înghit parca pocnește ceva în urechi, sunt și amețita și am o stare de somnolenta permanenta. Trebuie sa menționez ca acum un an am avut niște probleme neurologice și iau și acum tratament (piracetam, anxiar, magnerot, ramipril pentru tensiune) iar atunci când am avut aceste probleme am fost și la un medic ORL și nu mi-a găsit probleme. Ma puteți ajuta va rog cu un sfat? Mulțumesc!
4 comentarii
1
20-05-2018, ora 19:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
urechi infundate pot fi
1 de la nas infundat..se numeste Catar tubar sau Otita seroasa( gasesti pe forum)
2 de la proasta circulatie cerebrala.. care are legatura si cu digestia, starea intestinelor, ficatului, alimentaie si hidratare
acestea sunt factorii responsabili pentru calitatea sangelui
de aici si problemele cu anxietatea., somnolenta.., .de la proasta calitate a sangelui...
3 invstigatii serioase la Gastrologie, schimbat stilul alimentar, consult ORL acum dupa raceala
0
24-05-2018, ora 17:16
Teuber Simona
Nu este medic/terapeut
Teuber Simona
Va mulțumesc frumos pentru răspuns, am fost la un consult ORL și totul este în regula, cu circulația într-adevăr am probleme cam de un an de zile, acum iau gincoprim și piracetam pentru circulație și de a 2 a zi de tratament a început sa fie mai bine. Va mulțumesc încă o data!
0
24-05-2018, ora 18:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
calitatea sangelui care circula in corp..se face in intestine si ficat
asa ca trebuei sa ajungi la Gastrologie..si sa analizezi mai bine stilul alimentar si modul de hidratare
1
27-06-2018, ora 11:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Atentionare !!
A inceput sezonul piscinilor si concediilor la mare. Este bine de facut un consult ORL, preventiv, pentru a curata conductul auditiv inainte de a face bai. Pentru a evita Otitele externe si durerile nedorite
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: