suspect depresie | Forumul Medical ROmedic

suspect depresie

05-12-2013
ailemac65
Nu este medic/terapeut
ailemac65
am o periada de timp de cind nu reusesc sa ma stabilizez emotional
mai concret ma enervez fara motiv, nu dorm si nu mai reusesc sa fac fata la problemele zilnice
in urma cu cintiva ani am f un tratamet cu xanax diagnosticata fiind cu sindrom nevrotic anxios.pt per cit am f tramament a f foarte bine si o perioada dupa, dar simptomele au aparut si nu stiu ce sa fac
4 comentarii
0
06-12-2013, ora 09:21
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Din cate vad cred ca aceasta stare o ai din cauza problemelor care sau adunat in ultima perioada si pe care te chinui ca sa le treci, si din cauza stresului pe care il ai si care aaccentuat din nou problema. Incearca sa te mai linistesti si iale pe rand, rezolva si tu cate una fati o prioritate si o sa vezi ca merge.
In alta ordine de idei ce varsta ai, baiat sau fata.
Cere ajutorul celor din jurul tau si o sa vezi cat va conta acesta.
Succes si sper sa mai scrii cum i-ti este.
0
06-12-2013, ora 12:08
ailemac65
Nu este medic/terapeut
ailemac65
am 48 de ani, sex feminin
probl este ca nu pot sa spun tot ce am pe suflet s-au adunat prea multe
am 2 baieti majori, unul dintre ei operat pe creier in urma cu 7 ani, un neurocitom central
nu reuseste sa-si gaseasca de lucru
a terminat postliceala farmacie
stau tot timpul cu teama sa nu se mai repete
nu pot sa ma bucur de nimic
eu sunt inspector ru muncesc si in afara serv
credite si altele
si nu stiu unde sa apuc
multumesc,
0
06-12-2013, ora 12:38
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Este o vreme cam ciudata acum in Romania si in lume chiar.
Si eu am doi copii si un singur venit, sufar de cancer din 2008 dar tocmai asta ma face sa traiesc mai intens viata mea si alaturi de familie asta includ si rudele( frati, surori, nepoate, nepoti).
Daca esti dispusa macar la un dialog putem discuta pe yahoo sau la telefon.
0
15-03-2014, ora 16:07
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
MARTON: ne dai un exemplu tuturor de optimism si rezistenta in fata bolii si a greutatilor vietii. Te-am remarcat pe diverse topicuri de pe acest Forum, oferi de fiecare data raspunsuri pertinente si demne de luat in seama si ai o mare sensibilitate la suferinta altora (probabil din experienta personala) care te ajuta sa intelegi si sa o alini. Felicitari!

ailemac65 (Camelia, nu-i asa?:)

Draga doamna, de ce nu incercati psihoterapia? Anumite forme de terapie sunt la fel de eficiente ca medicatia si, in plus, trateaza CAUZA, ceea ce inseamna ca nu ar trebui sa va mai revina simptomele sau, cel putin, veti fi echipata cu uneltele necesare pt a le intelege si infrunta. Ca sa nu mai mentionez efectele secundare si dependenta oferite de medicatie.

Spuneti-ne cum mai sunteti, vad ca nu ati mai scris de cateva luni,

Toate cele bune,

psih. Ana Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul