Transpiratie excesiva | Forumul Medical ROmedic

Transpiratie excesiva

21-03-2016
mihaikey
Nu este medic/terapeut
mihaikey
Buna seara,
De ceva timp am si eu o problema de la un timp transpir excesiv in anumite momente. Sunt in clasa a 12-a si am mers cu tema nefacuta stiind ca profesorul ne poate verifica si asa de pe drum inainte de scoala am inceput sa transpir. Pur si simplu curgea apa pe mine... Initial m-am gandit sa nu fie ceva foarte rau dar dupa ce am cautat pe net m-am uitat la tot ce ar putea fi de la diabet la altele si am dat peste anxietate.. Din ce am citit cred ca sufar de aceasta problema. Din ce am observat numai in momente de genul asta transpir...
4 comentarii
0
22-03-2016, ora 12:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fa test anxietate pe net.
0
22-03-2016, ora 14:30
mihaikey
Nu este medic/terapeut
mihaikey
am fauct si la toate a iesit ca as avea anxietate. ciudat e ca pana acum 1 an nu transpiram asa
0
22-03-2016, ora 14:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Mergi la psiholog daca iti dau parintii bani.

2. Ai aici lista medicamentelor naturiste pentru anxietate. Citeste-le si tu prospectele pe net si vezi daca e vreunul bun si pentru transpiratii cauzate de anxietate.

http://forum.romedic.ro/prod/Medicamente_naturiste_pentru_anxietate_096143.html

3. Ar trebui sa iti faci si un control endocrinologic sa vezi daca totul e bine dpdv hormonal.
0
13-05-2016, ora 20:50
pide89
Nu este medic/terapeut
pide89
Buna,
nu sunt medic dar din ceea ce ai descris problema ta principala era sentimentul de vinovatie ca nu aveai tema facuta. Nu cred ca ai nici o problema foarte grava. Probabil esti sensibil, emotiv sau te streseaza anumite ganduri si atunci incepi sa transpiri. Ai putea sa incerci sa alungi gandurile negative si sa fi mai relaxat sa privesti cu pozitivitate orice experienta si sa iei lucrurile ca atare si ai sa vezi ca trece.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.