sunt sau nu?

27-10-2007
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
in data de 26.09 am avut ultimul ciclu iar in 08.10 un contact neprotejat, in 24.10 trebuia sa imi vina ciclu dar nu a venit. am facut 2 teste barza ambele au iesit negative
luna asta a fost f grea pt mine si acum stau cu gandul ca am luat 3 pastile de ketorol- calmant pt dantura - ar fi rau pt bebe????
astept raspuns
multumesc
4 comentarii
0
27-10-2007, ora 00:00
dyly
Nu este medic/terapeut
dyly
perioada ta fertila a fost intre9-12sept., deci se poate sa nu fii, dar trebuie sa fii atenta stii ca sunt si sarcini nelalocul lor si ele dau la inceput simptomele unei sarcini normale.Chiar, mai ai si alte simptome?
0
28-10-2007, ora 00:00
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
dupa ce am facut ieri al 3-lea test care a iesit tot negativ noaptea trecuta mi-a venit si ciclu astept sa treaca si merg la control. multumesc
0
07-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Nu stiu cum ai calculat tu perioada fertila dyly, dar laura era in per fertila din 9 in 12 oct.in caz ca nu stiai.spermatozoizii pat trai in interiorul femii aprox 24 ore. Deci calculeaza!
Oricum la laura nu e cazu.nu e insarcinata.da puteai induce in eroare
0
07-11-2007, ora 00:00
dyly
Nu este medic/terapeut
dyly
ce ai vrut de fapt sa spui iulia?laura mi-a raspuns imediat aproape ca i-a venit, si ai citit cu atentie ce i-am scris???stiu f. bine cat traiesc spermatozoizii, tu stii ce ai vrut sa scrii?numai un con trol amanuntit poate da raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •