Sex la 16 ani

05-09-2011
lica_222
Nu este medic/terapeut
lica_222
Salut am nevoie urgent de ajutor.am 16 ani jumate si am facut dragoste cu prietenul meupentru prima oara. Dupa cite stiu caci daca te dizvirgineaza sunt scurgere de singe dar la mine nu a fost oare pot sa fiu inca virghina?????
Am nevoie de raspuns...!!!!
4 comentarii
0
05-09-2011, ora 14:39
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Virginitatea înseamnă să nu fi avut legătură sexuală. Deci, din moment ce aţi avut o legătură sexuală, evident nu mai sunteţi virgină.

Dacă definiţi virginitatea ca integritate a himenului, atunci este, în principiu, posibil să aibă loc dezvirginare fără sângerare, dacă e vorba de himen elastic (numit şi "complezent"), adică un himen care se dă la o parte în loc să se rupă. Asemenea cazuri sunt, însă, rare.
Mult mai frecvente în zilele noastre sunt cazurile de dezvirginare mecanică, cel mai frecvent produse prin aplicarea de tampoane intravaginale, aşa cum sunt o.b.-urile.
0
05-09-2011, ora 15:03
lica_222
Nu este medic/terapeut
lica_222
Inseamna caci la mine hemenul este elastic si daca o sa consult ginicologul poate sa observa ca nus virgina???
0
05-09-2011, ora 16:48
lica_222
Nu este medic/terapeut
lica_222
Inca o intrebare ma simt putin confuza si parca am slabiciuni asta nu e nimik????
0
05-09-2011, ora 17:16
Antonio C.
Nu este medic/terapeut
Antonio C.
Absolut nimic ! Stai linistita, e din cauza emotiilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •