Am șanse sa rămân însărcinată cu Verospiron?

20-12-2022
Bianc@
Nu este medic/terapeut
Bianc@
Bună ziua.

Am o nelămurire si nu mai știu pe unde sa caut răspunsuri. Mai vreau o părere in plus. Am luat vreo 9 ani anticoncepționale pt ca am avut si am in continuare ciclu neregulat. Au trecut cam 4-5 ani de când nu mai iau anticoncepționale. Am tot făcut controale pe la gineco, am avut candida de nenumărate ori, am luat tratamente ca sa tratez problema. Acum am ajuns la un alt medic bun si cu ajutorul lui am scăpat de chisturi pe ovare. Mi.a dat verospiron timp de 3 luni si csnd am fost la control, la ecografie a observat ca am ovarele curate, fără urma de chisturi. Mi.a dat sa fac și analize - testosteron, amh si inca ceva. AMH mi.a ieșit mărit de 2 ori si mi.a dat încă 6 luni de verospiron. Imi doresc ft mult sa rămân însărcinata. Doctorul mi-a zis ca in momentul in care testul de sarcina va fi pozitiv, sa opresc tratamentul. Din moment ce mi-a zis asta înseamnă ca el știe ca am șanse sa rămân, dar nu știu... Sunt nelămurita. Am ciclu neregulat in continuare, pe 8 decembrie am avut ultima menstruație si nici nu știu cum sa calculez ovulația pt ca nu ma pot lua după asta dacaco luna am menstruație si 3 luni nu. Sau chiar mai mult. Am șanse sa rămân însărcinată cu Verospiron?
Mulțumesc
1 comentarii
0
22-12-2022, ora 12:16
Bianc@
Nu este medic/terapeut
Bianc@
Nu e nimeni care sa fi trecut prin asta si sa împărtășească experiența?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Diureticele torsemid și furosemid: rezultate similare în reducerea riscului de deces la pacienții cu insuficiență cardiacă
  • Terapia diuretică ghidată de natriureză îmbunătățește decongestionarea în insuficiența cardiacă acută
  • Efectul diuretic
  • Asocieri bidirecționale între tulburările premenstruale și depresia perinatală (studiu suedez)
  •