Probleme la extractia unui nerv

11-09-2018
AlexandruM90
Nu este medic/terapeut
AlexandruM90
Buna ziua,

Am fost la dentist in urma cu o saptamana mentionand dentistului ca am probleme cu una din masele, sensibilitate la alimentele reci/calde.
Sub plomba se afla o carie destul de mare. Dentistul mi-a curatat maseaua, fara a scoate nervul si a pus un pansament de calmare al nervului. Nu a avut nici un efect.
Dupa o saptamana am aceleasi dureri la alimentele reci.
Am revenit, mi-a fost facuta anestezie insa fara efect, durerea era insuportabila si dupa o jumatate de ora dupa anestezie.

Este normal sa nu isi faca efect anestezia ?

In momentul de fata, mi-a fost curatata maseaua pana aproape de nerv (fara a fi scos) si mi-a fost pus arsen (culoare verde). Voi avea dureri din cauza acestei substante ?

Multumesc in avans!
2 comentarii
1
12-09-2018, ora 09:00
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Sunt situatii cand anestezia nu se instaleaza, mai ales la dintii mandibulari.
Arsenicul nu se mai foloseste in stomatologie, vi s-a pus un devitalizant care isi face afectul in 7-10 zile.
In mod normal nu ar trebui sa aveti dureri dupa aplicarea lui.
0
16-09-2018, ora 11:58
AlexandruM90
Nu este medic/terapeut
AlexandruM90
Multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: