Pentru domnul doctor Valeriu

16-02-2021
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Buna seara. Domnule doctor confruntindu-ma cu senzatia de ureche infundata am ajuns la operatie de hipertrofie a cornetelor nazale cu RF. A trecut o saptamana ieri am scos acele " atele " pentru ca nu le mai suportam ( nu eu, doctorul ) dar eu in continuare trebuie sa ma tin de nas sa fac presiune ca sa am senzatia de aerisire a urechii. Am facut timpanograma si audiograma si sunt in regula. Ce sa mai fac sa scap de aceasta senzatie urita.
Mentionez ca am 1.83m si cca 125kg. Nu consum alcool, fumez 1 pachet jumatate de tigari pe zi. Analizele la sange sunt in regula. Tensiunea e in regula 12.8
2 comentarii
0
16-02-2021, ora 20:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Vindecarea în nas.. Se instalează în 3 saptamani. Atunci ai voie sa faci acea presiune. Acum riști sa împingi mucusul, secrețiile în ureche și te mai trezești și cu o otita.
2. Trompa lui Eustache se afla în rinofaringe. Care face parte din tractul digestiv... Anatomic. Cu acelas nerv și acelas sistem limfatic.
3 în concluzie.. Trebuie sa schimbi Gândirea. Stilul alimentar. Sa nu mai faci reflux gastro esofagian în somn.. Tocmai atunci se liniștește gatul. Rinofaringe le și nasul
Altfel teai operat degeaba. Cornetele se refac în 2.. 3 ani. Dacă continui sa mănânci pe noapte fructe, dukciuri, acidulate, oțet, lamai, usturoi...
0
17-02-2021, ora 08:05
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Multumesc frumos pentru amabilitate domnule doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •