oare sunt insarcinata?

08-03-2012
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
Am facut sex neprotejat de 3 ori in perioada decembrie - inceputul lui februarie insa in acest timp am avut menstruatie. Ce ma ingrijoreaza e faptul ca incepe sa-mi creasca burta, oare ma ingras sau se poate sa fiu insarcinata? Am avut si zile in care ma simteam ciudat. Se poate sa fiu insarcinata daca am avut ciclu menstrual?Va multumesc.va rog sa-mi raspundeti
17 comentarii
0
08-03-2012, ora 23:14
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Un test de sarcina ai facut ?
0
08-03-2012, ora 23:16
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
nu am facut, au mai fost cazuri in care poti avea menstruatie si totusi sa fii insarcinata?va multumesc
0
08-03-2012, ora 23:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Se poate, dar redusa cantitativ, modificata fata de o menstruatie care nu-i pe sarcina. In februarie ai avut sangerare ? Cate zile ?
0
08-03-2012, ora 23:21
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
am avut 5 zile, cum aveam de obicei, nu redusa cantitativ
0
08-03-2012, ora 23:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Inseamna ca nu esti insarcinata ; fa si un test de sarcina maine dimineata si mai vorbim...
0
08-03-2012, ora 23:26
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
va multumesc din suflet, o sa fac testul si va zic apoi cum a iesit.o seara placuta sa aveti
0
12-03-2012, ora 10:42
crystynuk13
Nu este medic/terapeut
crystynuk13
Am si eu o mica problema... Pe data de 6 martie am avut un contact sexual proteja cu prietenul meu. Pe data de 10 trebuia sa'mi vina mestruatia si pana acum nu a venit... Eu am tinut si o cura de slabire (am slabit 10 kg in o luna) si a am avut si rubeola. Cand am inceput cura era cu o sapt inainte de 10 ianuarie si atunci mi'a venit menstruatia. Acum am vr'un motiv de ingrijorare? simptomele sunt aceleasi ca si atunci cand imi venea: sanii imflamati si durerosi, aparitia cosurilor si mici crampe "jos"...Va rog sa ma ajutati.
0
12-03-2012, ora 12:31
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
Eu zic sa stai linistita, e doar o dereglare. Din moment ce te-ai protejat la contactul sexual nu are rost sa iti faci griji. Uneori mai itarzie menstruatia datorita problemelor medicale din organism. Stai 10 zile si daca nu iti vine fa-ti un test de sarcina pt linistea ta. Dar eu nu cred ca esti insarcinata. E doar o dereglare. Sanatate iti doresc.
0
12-03-2012, ora 13:07
crystynuk13
Nu este medic/terapeut
crystynuk13
Va multumesc mult pt raspuns. Mi'ati luat o piatra de pe inima.
0
16-03-2012, ora 22:50
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
Buna seara din nou!Nu mi-am facut inca testul pentru ca de 3 zile am menstruatie si banuiesc ca acuma nu imi pot face. La cat timp dupa ce se nu mai am, pot face testul? Va multumesc!
0
28-03-2012, ora 13:39
fiifrumoasa
Nu este medic/terapeut
fiifrumoasa
Daca ai menstruati nemodificata (ca de obicei) eu nu vad de ce sa faci testul.daca vrei totusi sa-l faci neaparat, poti sa-l faci si in timpul menstruatiei, menstruatia nu interactioneaza cu rezultatele testul, testul detecteaza hormonii sarcinei in urina. O sarcina nu presupune numai cresterea "burticai", mai are si alte semne.si doar faptul ca te-ai "simtit cidat" nu inseamna ca esti insarcinata. Mergi la un ginecolog..si iti spune el ce sa faci sa nu mai ai partide se sex neprotejat. succese.
0
03-04-2012, ora 23:00
anca4
Nu este medic/terapeut
anca4
revin cu noutati. mi-am facut si un test si mi-a iesit negativ.dar eu tot is speriata k am burtik.cateodata e mai vizibila, cateodata nu. Is si foarte speriata, nu stiu ce sa mai cred.as merge la un medic dar sunt in italia si lucrez zilnic, nu am cum...Ce sfaturi imi dati?Se poate sa fiu insarcinata?
0
30-04-2012, ora 23:55
flameofcrow
Nu este medic/terapeut
flameofcrow
As avea si eu o intrebare. Am avut un contact sexual pe data de 6 martie. cu vreo 2 ore inainte m-am masturbat. si in timpul actului sexual am fost protejat. Si dupa vreo 2 sap i-a venit menstruatia adica cam pe 20-21 si a tinut o spatamana si o zi. Si de atunci nu i-a mai venit... si in ultima vreme nu s-a simtit prea bn si mie cam frica sa nu fie cv pe drum. Am nevoie de ajutor urgent.
0
21-05-2012, ora 20:58
Elysaa
Nu este medic/terapeut
Elysaa
Buna Ziua. Acum aproape 3 saptamani am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu.Ultima oara am facut-o anal.Si-a dat drumu', apoi cand sa ma dau jos de pe el m-am atins cu clitorisul..chiar putin mai jos...de penisul lui..e posibil sa mai fi ramas spermatozoizi in varf. Insa acum 3 zile mi-a venit mesntruatia. Normal trebuia 'sa apara'pe 26.E posibil sa fi ramas insarcinata ? (am auzit ca unele femei in primele 3 saptamani de sarcina au scurgeri care sunt complet normale ) nu stiu ce sa cred :(. Va multumesc
0
22-05-2012, ora 09:58
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Stai linistita si nu iti mai face griji degeaba ca nu esti insarcinata daca s-a intamplat asa cum spui si nu cumva dupa anal ai facut si vaginal ca atunci e o problema. Pentru linistea ta fa un test de sarcina.
0
16-07-2013, ora 16:45
Gabriela555
Nu este medic/terapeut
Gabriela555
buna ziua ma puteti ajuta si pe mine ? oare sunt insarcinata ?
am fost la ovulatie si am fost cu pr meu, dar nu m-a penetrat pt ca sunt virgina si era stramt locul dar el a ejaculat intr'un sevetel si eu am atins servetelul fara sa imi dau seama, inainte cu mult sa ejaculeze el a pus mana pe clitoris si cred ca era de acel lichid, pot ramane insarcinata.. ? sunt foarte speriata, fiind ca sunt si virgina pentru ca nu ma penetrat. nici din Lichid pre ejaculator oare nu pot ramane ?, mie frica sa nu fii fost pe mana iubitul meu de asa ceva pentru ca eram la ovulatie at.. dar inca sunt virgina. oare pot sa fiu insarcinata in felul acesta ? va multumesc
0
27-06-2017, ora 13:47
Geo❤
Nu este medic/terapeut
Geo❤
Buna ziua, sunt noua pe acest site si as avea nevoie de câteva sfaturi si păreri. De pe data de 5 iulie am avut multe contacte sexuale neprotejate, luna trecută mi-a venit cm pe 23 mai iar luna asta mi-a venit pe 18 iunie de obicei ma ținea 5-6 zile închis la culoare si mai abundent de data asta ma tinut 3 zile a fost deschis la culoare si nu prea am avut dureri. Mentionez ca am facut doua teste de sarcina pe 13 sau 14 mai si unul pe 21 iunie si au iesit negativ. Imi doresc sa raman insarcinata, am prins cam toate perioadele si fertila si infertila. Cand ma sfătuiți să mai fac un test ca sa stiu daca sunt sau nu insarcinata si ce sanse sunt? Multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •