nevoie de pareri... care sunt cele mai bune anticonceptionale?

24-10-2008
Bubble
Nu este medic/terapeut
Bubble
Am fost de curand la ginecolog pentru ca as vrea sa iau anticonceptionale...si doamna doctor nu m-a ajutat deloc...nu mi-a zis direct dar ce am inteles eu e ca sa ma duc la farmacie, sa le incerc pe toate si daca nimeresc vreunele cu care ma simt bine (adica sa nu am greturi si alte manifestari pentru o perioada mai mare) sa raman la alea.nu e o prostie??n-ar trebui sa imi recomande ea unele??.in fine.si as vrea niste pareri, care sunt cele mai bune...sau de ce factori ar trebui sa tin cont ca sa le aleg pe cele mai bune?
Va multumesc.
6 comentarii
0
24-10-2008, ora 11:47
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu zic ca cele mai bune sunt yasmine.Dar cred ca ar trebui sa mergi la ul alt medic, sau planning familial.
0
24-10-2008, ora 16:46
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Wow!Ala da medic inconstient!!!Cum sa-ti recomande asa ceva????Cu alte cuvinte iti propune sa faci singura experimente pe tn.Romania pitoreasca...Mergi la un medic de plening sau, si mai bn, la un ginecolog, care iti va spune sa faci macar un ex de secretie vaginala si un papanicolau.
0
24-10-2008, ora 20:02
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Bubble esti din bucuresti?ca iti recomand eu un dr.ginecolog foarte bun!!anticonceptionalele nu se iau dupa ureche!!halal dr.cea la care ai fost!!numai a noi se poate intampla asa!!off doamne...
0
25-10-2008, ora 10:52
Bubble
Nu este medic/terapeut
Bubble
Sunt din Brasov...am fost a Policlinica cu plata unde e singura femeie doctor ginecolog (mai sunt 2 barbati)...din pacate asa se intampla la noi.am sa ma duc la un alt doctor, poate o sa am noroc...oricum de capul meu nu am sa iau ca ma joc cu sanatatea mea.
Multumesc pt sfaturi:)
0
13-11-2008, ora 11:37
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Ce nemernica. Doctora aceasta merita sa fie "expusa" in Piata Sfatului din Brasov langa o pancarda pe care scrie: "Ignoranta poate ucide, cobaii sunt soareci nu oameni".
Vb lui morena1r - Romania pitoreasca, doar ca din pacate de la peisaje frumoase, defilee, delta si masive muntoase se ajunge si la monumente de prostie ca unii medici.
0
11-05-2009, ora 20:33
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
eu iau tri-regol...nu am fost la nici un ginecolog...



mama mea ia de ani de zile si n'a avut nici o problema...



eu iau de 2 saptamani si nu am nici greturi nici nimic...si sunt destul d bune..mi le'a recomandat si doamna farmacista..:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •