Intarziere menstruatie, teste negative

03-07-2016
Stefana91
Nu este medic/terapeut
Stefana91
Intarziere menstruatie 1 saptamana, testele de sarcina toate negative. Am dureri ingrozitoare de sani, greata(dar nu vomit)durere de burta intensa in ultimele 3 zile..predominant pe partea stanga, dureri de spate.tin sa mentionez ca de mult timp am avut menstruatia uneori si de 2 ori intr-o luna cu toata ca luam anticonceptionale. Sincer sunt ingrijorata pt ca un motiv este pt starea mea dar medicul cu care am vorbit astazi a spus ca nu stie ce as putea avea si m-a recomandat pt ecograf saptamana viitoare..dar intre timp as vrea sa aflu daca a mai fost cineva intr-o situatie asemanatoare si ce sa intamplat ca sa am macar o idee.la ultimul ecograf facut..acum 2 ani mi sa spus sa am chisturi.multumesc
1 comentarii
0
04-07-2016, ora 00:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Posibil sa intarzie menstra de la chisturi.

2. Nu exista ciclu de 2 ori/luna. Ati avut spotting dupa menstra, efect sec de la ac.

3. Nu mai luati ac. Provoaca avorturi timpurii. Sunt un mijloc de contraceptie abortiv si cu multe efecte secundare.

http://www.romedic.ro/forum/marturii-despre-anticonceptionale-83575

4. Recomandarea mea este sexul dupa casatorie, cand se pot face copii si sunt doriti.
Daca nu se poate, folositi prezervativ de fiecare data, pt a evita un avort.

5. Astepati linistita menstra si dupa ce trece, mergeti la ginecolog sa faceti o ecografie intravaginala (cam 100 lei), sa vedeti situatia chisturilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: