insarcinata de la sperma scursa?

08-01-2007
norby20032004
Nu este medic/terapeut
norby20032004
s-a intamplat ca sperma (probabil sub alta consistenta rezultata dupa miscarile de dute-vino) din prezervativ sa se scurga pe testicole si sa continui actul sexual. Care sunt sansele ca sperma din afara sa fecundeze ovarul? Exista spermicid care se poate pune in rezervorul prezervativului?
4 comentarii
0
21-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Partenerul a ejaculat continuand apoi penetrarea ? Este important sa cunoastem acest aspect. Chiar si in acest caz prezervativele contin spermicide care actioneaza extern(in vagin) si intern (pe suprafata glandului).
Poate fi vorba si de o secretie vaginala ceva mai abundenta datorata gradului de excitatie.
Daca doriti o confirmare avizata va astept la cabinetul medical.
Dr Soare.
0
24-08-2009, ora 18:44
poker
Nu este medic/terapeut
poker
Am si eu o intrebare.am facut-o cu prietena mea si mi-a venit destul de greu.si ca sa ejaculez si eu a trebuit sa ma ajute eu cu propriile maine...problema este ca la baie am observat ca aveam un pic de lichid pe testicule...intrebarea este dak e posibil ca ea sa ramana insarcinata? :|
0
24-08-2009, ora 18:47
poker
Nu este medic/terapeut
poker
mentionez ca dupa ejacularea nu am mai continuat actul sexual
0
29-08-2009, ora 04:08
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Baieti, eu am ejaculat outside, nu am mai reluat actul sexual dupa si am avut surpriza ca nevasta-mea a ramas insarcinata! :)) Ata e, ce sa fac acum..., nu ca imi pare tare rau, dar ca sa stiti ca se intampla.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lenjeria intimă influențează calitatea lichidului seminal
  • Factori ce pot influența calitatea spermei
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  • Calitatea spermei la bărbații supraponderali sau obezi (meta-analiză)
  •