Durere măsele cu pivot

14-11-2018
MarinelaB
Nu este medic/terapeut
MarinelaB
Bună seara!

Am o problemă în legătură cu molarul 1 și 2 din partea stângă. Au avut niste carii destul de profunde, nu mai rămăsese aproape nimic din coroana dentara. Au fost curățate canale, după aceea am avut durere f mare in prima zi care a cedat treptat. Radiografia post curățare era ok. După aceea a urmat preparația pentru pivoti și amprenta, procesul fiind destul de dureros și în urma acestuia am rămas cu o durere când atingeam măseaua. După alte 3 zi am ajuns la dentist pentru am pune pivoții, i-am povestit doctorului despre durerea această și a zis că o sa treacă, că s-a lucrat intens. Acum la 2 zile de la punerea pivoților am rămas cu durerea această, doar când apas pe ea, care iradiază ce-i drept spre gingiei ( aceasta fiind inflamata după curățarea resturilor laterale ptr coroane) și e mai puțin spre interior și cu intensitate mai scăzută. Întrebarea mea este dacă într-adevăr va ceda durerea in timp ?
1 comentarii
0
15-11-2018, ora 09:31
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Atasati si o radiografie va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul