despre anticonceptionale plsturi evra

24-09-2007
pit
Nu este medic/terapeut
pit
vreu sa stiu daca se gasesc in farmaciile romanesti si daca mi-le recomndati sa le folosesc in continuare le-am folosit timp de 3 ani in Italia dupa prescriptia medicului
2 comentarii
0
24-09-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ortho-Evra este, din câte ştiu, aprobat şi în România, doar că nu prea se găseşte în farmacii. Dacă sunteţi din Bucureşti încercaţi la farmacia 2NA din Complexul Unirea. Au tot felul de chestii acolo, nu ar fi exclus să aibă şi plasturi. Dacă sunteţi din altă parte, sunaţi la reprezentanţa producătorului, care din câte ştiu este firma Janssen.
0
16-06-2010, ora 01:15
claudia_she27
Nu este medic/terapeut
claudia_she27
vrea sa stiu daca acuma este a treia saptamana de cand folosesc plasturele si de vreo 2 saptamani eu tot am luat antibiotice gen:tetraciclina si ampicilina, este riscul sa raman gravida?!pana acuma nu am mai folosit acesasta metoda de contraceptie, este pentru prima oara, va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •