de ce sunt asa nervoasa?

08-02-2011
bianca_1983
Nu este medic/terapeut
bianca_1983
buna dimineata ma numesc bianca si am si eu o intrebare... sunt nervoasa mai tot timpul nimic nu imi convine si nimic nu imi place iar cand am o discutie cu sotul meu, mama mea tatal meu sau fratele meu sau prietenii mei si discutia este mai aprinsa eu devin foarte nervoasa n suport sa imi spuna ce sa fac cum sa fac. devin nervoasa din orice motiv si cel mai mic motiv nesemnificativ eu il consider ceva enervant nu stiu de ce!?am nevoie de ceva sau cineva care sa imi spuna de ce sunt asa s c asi putea sa fac sa nu mai fiu asa nervoasa eu n pot avea o discutie mputin mai aprinsa pt ca incep si ridic tonul foarte sus si cealalta(celalalte) persoana trebuie sa taca eu am fost operata akm 4 luni de chist ovarian s n mi s-a scos doar chistul ci si trompele si eu ma mai gandesc, ca din cauza asa sunt asa nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred vreau s eu un raspun un sfat orice se poate doar sa imi revin sa nu mai fiu asa va multumesc din suflet bianca
3 comentarii
0
08-02-2011, ora 12:22
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Consulta un endocrinolog, poate iti ofera o terapie prin care sa suporti mai usor schimbarile bruste hormonale prin care treci. Sigur iti prinde bine si orice dialog care sa te ajute sa treci peste stresul pe care l-ai avut. Depinde si varsta ta, dar e clar ca esti o femeie care se poate autoobserva, deci si capabila sa gaseasca ceva care sa-i amelioreze corect situatia. Mult succes si cerere ajutorul celor care ti-l pot da, o sa-ti revii sigur la starea ta buna.
0
12-02-2011, ora 00:13
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Trauma prin care ai trecut se resimte acum Nu ai constientizat atunci ce ti s-a intamplat

psiholog Ioana Panculescu
0
07-03-2011, ora 02:39
bianca_1983
Nu este medic/terapeut
bianca_1983
va multumesc mult am s incerc poate o s imi fie bn poate o s imi revin la normal multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ne pierdem cumpătul uneori și cum putem tempera nervozitatea
  •