ciclul menstrual intarziat, testul de sarcina negativ

17-03-2011
ramona 1979
Nu este medic/terapeut
ramona 1979
pe 29 ian 2011 am avut un contact sexual neprotejat pe data de31 ian am luat contraceptia de urgenta, iar ciclul nu mi-a venit nici pana acum, am facut un test de sarcina dar a iesit negativ ce ma sfatuiti sa fac.
.
5 comentarii
0
18-03-2011, ora 11:13
valentina11
Nu este medic/terapeut
valentina11
informatiile sunt minime, nu spui cand ai avut ultima menstruatie, poate nici nu erai in perioada fertila, care e durata ciclului la tine 28-29-30 zile.totul e posibil, deci poti fi si insarcinata si hormonul corionic gonadotropina sa nu fie in concentratie suficient de mare sa iti apara la test, mai ales daca testul nu a fost facut la prima ora
eu cred ca trebuie sa mergi la medic si acolo o sa te intrebe dansul tot si o sa te lamureasca si pe tine
0
18-03-2011, ora 14:32
ioana moisei
Nu este medic/terapeut
ioana moisei
Salut. cam de o saptamina nu mi se incepe menstruatia...am avut un contact sexual neprotejat dar am facut test la sarcina..sh a esit negativ.ce sa fac? eu data trecuta am facut sex in timpul menstruatiei? poate fi asta o cauza de intirziere a ciclului?
0
19-03-2011, ora 12:11
oana 22
Nu este medic/terapeut
oana 22
buna ziua, de 9 zile intarzie sa imi apara ciclu pana mai luna trecuta am avut sterilet l-am purtat 1an si 8 luni, au trecut 26 de zile de can l-am scos, pe data de 10 trebuia sa imi vina ciclu si nu mi-a venit mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative, am fost si la medic ginecolog si mi-a recomandat sa iau duphaston 5 zile{2 dim si 2 seara} si nici un rezultat pana acum am facut si ecograf si medicul mi-a zis ca e uterul inflamat. nu stiu ce se intampla va rog sa imi spuneti ce ar putea fi. va multumesc!
0
17-05-2011, ora 14:37
MARI425
Nu este medic/terapeut
MARI425
buna am facut sex cu partenerul pe data de 6 aprilie (fara prezervativ) nu a ejaculat in mine pe 10 aprlie mi-a venit menstruatia iar acum trebuia sa imi vina si nu mi-a venit, din 6 aprilie nu am mai facut deloc sex cu partenerul si am si un chist ovarian de 6 luni pe partea stanga pe care nu l-am tratat in niciun fel.am facut sambata un tes de sarcina si a iesit negativ testul a fost facut corect.crede-ti ca poate fi vorba de vreao sarcina pana la urma? va rog ajutati-ma.sunt disperata.Multumesc
0
04-06-2011, ora 22:52
gina
Nu este medic/terapeut
gina
buna! pe 17 mai trebuia sa imi vine menstruatia, nu mi-a venit decat 2-3 picaturi in a doua zi si inca o picatura in a 4 zi.am inceput sa iau anticonceptionalele din a 5 a zi ca si cum am avut menstruatie normala.Inainte sa reiau pilulele mi-am facut un test de sarcina care a iesit negativ.Dupa 9 zile de pilule le-am intrerupt in speranta k de data asta sigur imi va veni dar n-a fost asa. De atunci am dureri ca si cum in orice moment mi-ar veni si nu stiu ce sa fac, de ce intarzie, in ultima perioada am fost foarte stresata si mi-ar placea sa cred k e doar o dereglare p fond nervos, iau acelasi tip de pilule d 6 ani, mercilon, cu care nu am avut niciun fel de probleme pana in momentul de fata.Va rog daca puteti sa imi raspundeti sincer care credeti ca ar fi cauza problemei mele, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •