Ceva in gat, usturime la vorbit indelungat.

26-08-2018
gurichard
Nu este medic/terapeut
gurichard
Nu mai stiu ce sa fac, simt un nod in gat permanent, zi noapte de aproape un an, la jobul meu trebuie sa vorbesc des, cu cat vorbesc mai des cu atat gatul devine si mai iritat, ce poate sa fie ? Beau jumatate de lingurita de bicarbonat noaptea pe stomacul gol ca ma gandesc ca poate acidul din stomac provoaca asta ca m-am documentat aici pe forum, si domnu doctor tot pe probleme gastrice tine mortis, am sa ma duc la consult in romania peste o luna, dar pana atunci mai e... iau vit a uleioasa domn doctor, iau miere manuka dimineata pe stomacu gol nu mananc inainte de somn cu 4 ore, mananc capsuni afinemure zmeura, somon sparanghel, kefir cu paine integrala, si ma constip cam desde la un timp, dar nu mai trece asta ma dispera. domn doctor de la ce este asta? Sunt afectate corzile vocale ? Ce sa fac dati mi un sfat ce sa mai mananc ca nu prea am idee, apropo nu mananc mult ca sa nu ma umplu cu mancare ca inainte mancam mai mult si parca imi venea inapoi pe gat mancarea.
8 comentarii
0
26-08-2018, ora 18:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Bicarbonatul trebuie băut la culcare. Stins în pahar cu apa clocotita
La trezire 1 linguriță de ulei masline
Ca alimente mult peste și carne la cuptor. Legume cu ulei.cauta plafar sau la alimentare stand cu naturiste și ei spreiuri și tab cu uleiuri. Fără vit C și fără lamaie
0
26-08-2018, ora 18:27
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Buna seara.M am trezit dimineata cu durere usturime, strângere în nara dreapta.Este acolo la margine unde e cornetul.Cornetul este roșu.Ce as putea face ?
0
26-08-2018, ora 19:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pui vit A uleioasa 2 ic din 2 in 2 ore
maine la ORL
0
26-08-2018, ora 20:03
lati
Nu este medic/terapeut
lati
Din pacate nu pot ajunge la dr din cauza serviciului.triderm m ar ajuta ?
0
26-08-2018, ora 20:06
gurichard
Nu este medic/terapeut
gurichard
La culcare beau bicarbonatul in apa calda domn doctor, dar il simt asa iritat mai ales cand mie foame va rog daca puteti ajutatima mai mult cu sfaturi orice va rog mult
0
26-08-2018, ora 21:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
E o problema care trebuie tratata la gadyrologie
Cu controlor. Triferment. Maalox
0
27-08-2018, ora 22:19
gurichard
Nu este medic/terapeut
gurichard
Multumesc domnule doctor pt raspuns, am luat in dimineata asta o lingura de ulei de masline extra virgin pe stomacu gol, ma usturat unpic gatul, am uitat sa va spun ca acum o luna mi sa umflat un ganglion de langa lobul urechii, se poate sa fie infectie ceva, si condtiparea asta ma ucide, nu pot trage vanturi parca raman in burta pe veci :(
0
28-08-2018, ora 09:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca n.o sa ajute tratamentul naturist.. mergia la gastro si faci colonoscopie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •