Cum scap de candida albicans

19-07-2020
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Buna ziua de o luna ma confrunt cu o stare de sanatate care nu ii pot da de cap.am o racaiala p gat ca un miez de floarea soarelui ramas in gat asa simt.la vreo 2 sapt simteam ca nu mai am aer.am fost un consult orl.mia dat tratament ptr laringita.am luat tratamentu si nici o schimbare.am facut radiografie pentru glanda tiroida si nimic totu ok.am fc radiografie plamani si ekg nomic totu ok analize la sange si acolo este ok.pana la urma mam dus si am fc extrudat faringian si mia siesit ca am candida albicans.ce vreau sa va rog aceasta candida da senzati de sufocare?de arsura in gat?imi da si niste palpitati la inima si nu am pofta de mancare.ma simt foarte slabit si derutat ca nu stiu de ce nu imi trece.precizez ca acum iau nistatina la 8h si fac gargara cu bicarbonat de sodiu si glicerina cu nistatina si ceai de galbenele.va rog ajutatima ca tot nu ma simt bine.va multumesc
9 comentarii
0
20-07-2020, ora 20:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.tratamentul candidosei niciodata nu este eficient.. doar Local !!!
2 tractul digestiv..de la limba..la anus..are acelas nerv si acelas sistem Limfatic. deaceia si Inflamatia este pe tot tractul digetiv..inclusiv si candidoza este pe tot tractul digestiv
3 candidoza... este alimentata de Lapte si dulce, Inflamatia este intretinuta de otet, lamai, usturoi...s.a.
asa ca Pentru vndecare e nevoie de Regim..si tratament complet a tractului digestiv
0
21-07-2020, ora 09:15
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Multumes domnu doctor.sunt disperat am facut atac de panica nu am avut aer.acum am ramas cu palpitati la inima.am slabit 5 kg in 3 sapt.nici nu am prea mancat.nu mai stiu cum sa scap de aceasta candida care imi da forte multe batai de cap.acum urmez tratament cu nistatina ant 50000.la 8ore.linex forte.si magnerot 500si niste sorbifer.ce vroiam sa va mai intreb domnule doctor va rog sa imi spuneti daca aceasta candida imi poate da starile astea de somnolenta de neodihna chiar daca eu dorm 10 ore p noapte si stari de neliniste agitatie p timpul zilei.sunt foarte ingrijorat ca nu stiu de ce am starile astea.va multumesc
0
21-07-2020, ora 12:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Lucrurile stau Exact INVERS
1 di cauza ca NU te alimentezi corect, cu 3 mese regluate pe zi, cu apa si ceaiuri calde... din acesta cauza se mentine inflamatia pe tot tractul digestiv
2 Atacurile de panica.., gândirea negativa, au si ele... Cauza un sange prost, sarac in vitamine... care NU alimenteaza corect creerul..si sangele s eface in INtestine din ce consumi TU...
3 omul respira cu Diafragma. daca in abdomen sunt balonari, dureri.. diafragma NU mai coboara in jos.si da senzatie de sufocare. acoo e problema jos !!!!
4 consult si investiagtii al Gastrologie !!!
0
21-07-2020, ora 14:22
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Va multumesc frumos domnule doctor.am sa fc si investigatiile care mi leati recomandat.
0
21-07-2020, ora 17:57
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Domnu doctor daca va mai rog cv imi puteti spune ce mancaruri as avea nevoie si ce nu.si daca tratamentu p care il iau este bun.ca nu vad nici o ameliorare
0
21-07-2020, ora 20:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am scri mai sus ce NU ai voie
restul cate putin, poti sa consumi
0
31-07-2020, ora 15:24
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Buna ziua domnule doctor.am urmat sfatul dumneavoastra.am facut endoscopie si mi a iesit ca am helicobacter pylori.ce vreau sa va mai rog p dumneavoastra?doamna doctor mia dat antibiotic clabax, ospamox, controloc si hepiflor.acum de la antibiotice iar nu ma simt bine in gat aici la candida.ce sa fc ca nu mai stiu va rog domnule doctor sa ma ajutati si p mn.
0
31-07-2020, ora 21:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa iei la 1 ora dupa masa si dupa antibiotice un antiacid de supt si dupa un farigo sprey sa unga gatul
0
31-07-2020, ora 22:40
Claudiu mih
Nu este medic/terapeut
Claudiu mih
Multumesc frumos domnule doctor o sa iau si ce mi-ati recomandat dumneavoastra.eu nu prea am fost lamurit cu antibioticele la candida din gat dar am sa urmez sfatu dv.de la helicobacteri se poate sa imi creeze tuse.de vreo 3 zile ma luat si o tuse.toate se lipesc de mn.mam saturat de cate tratamente am luat si nici o ameliorare.cel mai rau este candida din gat aiaeste cea care imi da cele mai mari batai de cap.va multumesc mult domnule doctor ptr timpu acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •