Care sunt orele optime?

17-09-2018
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Care sunt orele potrivite/optime de luat pastilele psihotrope?Eu iau fluoxetina dimineata la 9-10, apoi la 15-16 apoi quetiapina la ora 22 -23.Adorm tarzou si ma trezesc tarziu oe la 12-1.E bine?Sau cum e bibe?Si cum se ia fluoxetina?Unii o iau seara, e mai bine seara?Sau dimineata si dupa amiaza?E sedativa fluoxetina?Faza e ca mi-e somn in timpul zilei si noaptea mai am insomnii iar quetiapina nu mai are efect de sedare asupra mea.(mie imi convine)Si adorm mai greu.
De ce mi-e somn ziua?Din cauza fluoxetinei ca e sedativ?
Mai fac si un rispolept consta de 50 mg la 2 sapt.
Sau Mi-am dereglat eu ciclul bioiogic de mi-e somn ziua si noaptea nu prea?
1 comentarii
0
18-09-2018, ora 09:19
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Discută cu medicul psihiatrul, pentru că tratamentul nu are aceeași reacție la toată lumea, depinde de caracteristici individuale, fiecare se simte într-un anumit fel, ce e benefic pentru el, ție poate să-ți facă rău.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: