Batai puternice inima, dureri si zbatere de vene | Forumul Medical ROmedic

Batai puternice inima, dureri si zbatere de vene

01-12-2020
Eduard I
Nu este medic/terapeut
Eduard I
Salut! Am 18 ani si de o luna si jumatate am aceste senzatii...initial au fost doar niste batai puternice si ciudate(am extrasistole, dar nu au iesit foarte grav la EKG)dupa au aparut si alte simptome. Imi simt inima ca bate foarte puternic, mai rar bate si rapid. Si o simt tare in piept si ma misca putin cateodata cand bate. Si ma dor venele, in special pe partea stanga, dar si dreapta mai rar, de la gat pana in picioare, amortindu-mi si ma doare mana si piciorul stang. Venele de la gat-cap de exemplu ma dor cateodta si le simt durerea pana in maini si picioare. Si mi se zbat venele/simt cum pulseaza in tot corpul. Ce ar putea fi? Sa am ceva la inima de imi pulseaza prea mult sange? Mentionez ca simt si o presiune in nas si senzatia de curgere de sange, insa nu mi-a curs niciodata, dar se intensifica senzatia la efort. Si cand imi bate si mai tare simt cum mi se ia putin respiratia. Si imi si tiuie urechile cand se intensifica si mai mereu simt l caldura pe partea stanga si o slabiciune cumva de la cap si umpic caldura la cap si ameteli mai ales cand merg sau fac efort
2 comentarii
0
02-12-2020, ora 11:23
Dulcineea01
Nu este medic/terapeut
Dulcineea01
Bună! În primul rand ar trebui sa faci un control de specialitate la cardiologie. Dacă este totul ok, s-ar putea sa suferi de anxietate și atacuri de panica. Controlul mai întâi! E foarte important!
0
02-12-2020, ora 14:30
Eduard I
Nu este medic/terapeut
Eduard I
Am facut doar un EKG. Nu e de ajuns?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: