Avort k metabon

08-05-2022
AlessiaT
Nu este medic/terapeut
AlessiaT
Buna seara Nu vreau sa va fac ditamai Romanul.Acu o sapta am constatat ca sunt gravida in 4 sapta am mers la Gineco si loa recomandat metabon in sapta. 5 zis si facut.Vineri la ora 10 am loat prima pastila totu ok Foarte mici dureri de spate sambata dupa masa o mica pierdere cu Ceva chiag poi iar ok.tot sambata la ora 00:00 am introdus cele 4 pastile poi la somn pe la 5 dimineata mici dureri am mers là baie di a inceput sangerarea Nu stiu Exact daca chiar si frun chiag.Nu a fost o sangerare abundenta la 8 Cand am mers iar là baie aveam doar tamponu plin dar fara chiag si atunci am pierdut Ceva mai mare am simtit si auzit k o mica explozie de sange.dar de atunci pana acu mici dureri de burta spate pierderi pe tampon Foarte Putin si ala curat doar là baie simt nevoie de mers si atunci iese sange coabulat. Intrebarea si frica mea este e posibil sa Nu fi avut efect pastilele chiar daca de dimineata a iesit Ceva mai mare, si Cum de Nu am pierderi Nu am mai umplut Nici un tampo de azi de dimi doar là baie iese Ceva mai mult dar Nu Wou.Incep sa ma ingrijorez multumesc là cine imi raspunde
1 comentarii
0
09-05-2022, ora 18:05
Ana3022
Nu este medic/terapeut
Ana3022
Buna! Sunt in aceeasi situatie.. bănuiesc că au funcționat pastilele atâta timp ce au apărut crape si sângeroase. Pentru siguranta trebuie mers la control
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •