Va rog ajutati-ma sunt disperata! imi intarzie ciclul de 3 zile

16-10-2018
Bidi.daria
Nu este medic/terapeut
Bidi.daria
Buna ziua ! Am o problema pot spune eu destul de grava, imi intarzie ciclul de 3 zile, luna trecuta ultima menstruatie am avut in 17, am o aplicatie cu calendarul menstruatiei calendarul m-a avertizat ca trebuia sa-mi vina in urma cu 3 zile ! Tin sa mentionez ca nu am un ciclu regulat mereu imi vine inainte cu 2-3 zile sau dupa. M-am alarmat mai tare deoarece am avut contacte sexuale neprotejate cu prietenul meu si a ejaculat in interior ! Am inceput sa ma documentez si am gasit un calendar de fertilitate online, nu eram in fertila in acea perioada. Dureri menstruale am, sani mariti si intariti la fel, dar durerile dispar foarte repede, am si niste scurgeri alb branzoase, am uitat sa va mai spun ca sunt si racita, am luat si o ovula Polygynax este posibila o sarcina?!! Va rog ajutati.ma sunt disperata.
5 comentarii
1
16-10-2018, ora 16:20
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Din pacate nimeni nu va poate spune daca sunteti insarcinata sau nu. Solutiile sunt ori testul de sarcina ori consultul ginecologic. As recomanda consultul ginecologic care sa evalueze si cauza întârzierilor si acele scurgeri/raceala despre care vorbiti.
In cazul unei menstruatii neregulate este cu atat mai necesar sa folositi mijloace contraceptive. De altfel, pentru a evita o sarcina cel mai sigur este sa folositi mijloace contraceptive.
0
16-10-2018, ora 18:04
Bidi.daria
Nu este medic/terapeut
Bidi.daria
Multumesc mult pentru raspuns, nu sunt in tara si de asta am apelat aici !
1
16-10-2018, ora 21:27
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Probabil ca exista si in tara unde sunteti teste de sarcina. Puteti folosi unul. Si vedeti ca in farmacii si in unele hipermarketuri exista teste asemanatoare cu cele de sarcina pentru depistarea infectiilor urinare.
0
17-10-2018, ora 13:35
Bidi.daria
Nu este medic/terapeut
Bidi.daria
Da exista dar nu-mi pot lua, sunt foarte ingrijorata, nici vorba de menstruatie inca..
0
23-11-2018, ora 23:20
Bidi.daria
Nu este medic/terapeut
Bidi.daria
Buna seara ! Revin cu o noua problema, însărcinată am fost, si am facut avort medicamentos acum o săptămână, sangerari am avut si inca mai am dar nu foarte abundente, dureri abdominale la fel, insa azi am vazut ca imi iasa un lichid transparent din san, tin sa precizez ca la ecograf mi sa spus ca am 8 saptamani si 3 zile, la control trebuie sa merg saptamana viitoare, s.ar putea ca sa fi avut mai mult decat 8 saptamani sau care ar fi cauza? Un raspuns va rogg cat mai urgentt !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: