tinitus, presiune craniana, sensibilitate zgomot

07-04-2016
angelAticu
Nu este medic/terapeut
angelAticu
Buna ziua!
Ma numesc Angela M. si m 59 de ani si de citeva luni sufar de acest tiuit continuu in urechi,
acest zgomot care este permanent in sala unde lucrez, ( calculatoare
copiatoare, etc ), si care se pastreaza IN URECHI SI IN CAP pina adorm.
In dreptul sternului am ca o extrasistola si trebuie sa apas foarte tare pentru ca ceva nu circula, simt niste batai aiurea si ma incalzesc, dureaza un pic pina circulatia revine la normal.va rog sa ma ajutati, si am si o stare de emotie aproape permanenta. Va rog inafara de gingobiloba sau tanakan ce as mai putea lua? Multumesc mult.
2 comentarii
0
08-04-2016, ora 13:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Examen clinic ORL, neurolog, psihiatru.

Daca la psihiatru va diagnosticheaza cu anxietate, puteti incerca medicamente naturiste de la plafar.
Starea de emotie si durerea in piept pot fi provocate de anxietate.
0
09-04-2016, ora 10:13
NMM
Nu este medic/terapeut
NMM
O vizita la ORL. Mai puteti cere un examen radiologic in zona C7-C2 pentru a vedea daca sunt ceva tasari ale coloanei sau spondiloza, deoarece se pare ca lucrati la un birou, aplecata. Cereti o audiograma si deasemeni sa va masoare la ce frecventa aveti tinitusul. Eu am cam scapat cu MilgammaN, Oxybral si ascultand Frecventa tinitusului meu de pe urmatorul site -------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •