sunt insarcinata ? nu stiu ce sa fac :(

31-01-2011
Iru
Nu este medic/terapeut
Iru
buna ziua, am si eu o intrebare, va rog sa imi raspundeti pentru ca sunt foarte speriata. de cateva luni iau anticonceptionale yasmin. mai am 7 pastile de luat, dar cand am inceput sa iau folia aceasta cred ca am luat'o cu o zi mai tarziu decat era normal. simt o durere la sani pe care nu o aveam inainte. este posibil sa fi ramas insarcinata ? va rog mult astept un raspuns. :(
4 comentarii
0
01-02-2011, ora 00:29
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Durerile de la sani pot fi si un semn de sarcina, dar, la femeile care iau anticonceptionale, de obicei sunt de la anticonceptionalele insele.
Ca regula generala, este bine sa tineti minte ziua din saptamana cand incepeti folie. Este mereu aceeasi. De exemplu, daca prima data ati inceput folie intr-o vineri, si folia urmatoare o veti incepe vineri si tot asa, deoarece 28 este multiplu intreg de 7.
0
01-02-2011, ora 14:11
Iru
Nu este medic/terapeut
Iru
va multumesc mult pentru raspuns, deci esti posibilitatea unei sarcini ? insa, azi dimineata in timp ce faceam baie inauntru, am observat sange pe deget. aveti idee ce inseamna ?
0
01-02-2011, ora 15:57
Iru
Nu este medic/terapeut
Iru
Mi- am facut testul de sarcina in urma cu cateva minute, mi'a iesit doar o liniuta, deci nu sunt insarcinata. Este vreo sansa sa fie o greseala, sau sa stau linistita ?
0
28-02-2011, ora 22:56
lucialina
Nu este medic/terapeut
lucialina
Eu cred ca nu e nici o greseala dar ca sa fii sigura repeta testul peste 3-4 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •