Poate sa ramana insarcinata?

02-07-2014
Daniyu
Nu este medic/terapeut
Daniyu
Buna sunt intr-o relatie de 2 ani cu o fata si pe viitor vrem sa avem o familie, astazi am facut sex protejat am ejaculat apoi mam spalat am facut al 2 lea numar tot protejat dupa ce am ejaculat am fost la baie m-am spalat din nou si am facut fara prezervativ dar nu mi-am dat drumul in ea, este in perioada cu fertilitate scazuta dupa calendarul menstrual, este posibil sa ramana insarcinata? o zi buna in continuare!
2 comentarii
0
06-07-2014, ora 01:11
mirel.joaca.bine
Nu este medic/terapeut
mirel.joaca.bine
Salut Dani. Aici depinde, nu te lua dupa gurile care spun ca trebuie sa ti dai drumul un galon ca sa ramana, e suficienta o picatura. Daca nu stiai intr-o ejaculare normala sunt peste 200 Milioane spematozoizi. Asa ca daca esti baiat gigel si ai cash in portofel si nu vrei sa risti un puradel du-te si informeaza-te la farmacie ce pastile mai poti folosi. Si hai sa ti zic ceva ce nu am inteles. De ce o faci de 2 ori cu prez si a 3 a oara nu ? Eu stiam ca un pack are 3, fara gluma. Ori cu prez pana la capat, ori fara si cu anticonceptionale. Ori o faci fara toata noaptea si bagi pastila de a 2 a zi ( aici ai mare grija, pastila aia are foarte multe efecte asupra hormonilor etc etc ). Nu mai riscati cu chestii de genul ca va treziti dupa cu probleme. Hai vezi ce rezolvi si ne ti la curent. SA faca si un test de sarcina, e ieftin si eficace
0
14-07-2014, ora 19:53
Daniyu
Nu este medic/terapeut
Daniyu
Buna prietena mea a facut testul si a iesit negativ si acuma ia venit si menstruatie nu a ramas insarcinata, multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •