sunt gravida?

10-02-2009
danutza_4u_2good
Nu este medic/terapeut
danutza_4u_2good
luni am facut-o cu prietenul meu si in aceiasi seara am si uitat sa iau pastila la ora 9, iar marti am vazut ca uitasem dar am luat-o marti seara la 9 prospectul spune ca in 12 ore raman este adevarat ???sunt gravida ajutati-ma va rog!!!!!!!!
4 comentarii
0
10-02-2009, ora 23:41
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca ati luat pilula uitata in mai putin de 24 de ore de la uitare, riscul este neglijabil. Daca au trecut 24 de ore sau mai mult, atunci aceasta posibilitate trebuie luata in calcul. Una dintre cele mai frecvente reactii adverse ale pilulelor contraceptive este.sarcina. Aceasta apare cel mai des din cauza uitarii pilulei.
0
11-02-2009, ora 16:34
danutza_4u_2good
Nu este medic/terapeut
danutza_4u_2good
Mi-am facut un test de saecina si a iesit negativ dar inainte sal fac am luat pastila pe care o uitasem poate ascunde acest lucru sarcina???ma scuzati ca punt atatea intrebari dar nu stiu ce sa fac nu mi sa mai intamplat sa uit pastila.Multumesc ca mi-ati raspuns.
0
12-02-2009, ora 11:02
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu cred ca ti-ai facut testul de sarcina prea repede.O pastila luata nu ascunde o sarcina.Cand a avut loc actul sexual?
0
27-04-2009, ora 20:13
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
ajutati'ma va rog.am facut sex neprotejat cu pr meu si din greseala si'a dat drumul in mine...:( nu am gasit nici o farmacie deschisa decat a doua zi de paste..si am luat postinor cam la 48 d ore, prima pastila..si cea de'a doua la 12 ore, dupa indicatiile farmacistei...ea mi'a spus k nu's sanse sa raman insarcinata daca am luat postinor..dar mi'e frica...tot am greturi, dar crek d la pastile...au trecut 5 zile de cand am luat pastila si ciclul inca nu mi'a venit.sunt insarcinata???ajutati'ma va rog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •