Sexul

02-09-2017
Utilizator 890
Nu este medic/terapeut
Utilizator 890
Acum o lună m-am dezverginat cu prietenul meu. Pentru cã ma durea am incercat de foarte multe ori pina am reusit. Acum avem relatii nu am durere. Dar am o problema nu simt nicio placere. Nustiu de ce. Poate ca in ultima vreme noi am fost certati pe urma ne -am impacat, am mai avut niste probleme cu un prieten de a lui, eu chear si ma tem ca lui na sai placa tot ce fac + noi daca sincer facem asa pe unde gasim poate sa fie afara, unde ne intilnim si eu ma tem ca cineva sa nu ne vada. Daca sincer in ultima vreme am aflat si unele lucruri mincinoase despre prietenul meu care sau dovedit a fi minciuni dar oricum parc ma temca chear ma va lasa si cum a s stau eu acum deja dezverginata? Si in familia mea mereu sexul a fost ca cv rau, parintii mei mereu cred ca daca doi se intilnesc imbla aiurea is niste oameni de nimic, deasta ei nici numj perimit sa ies cu prietenul meu chear daca am 17 ani. Da eu il iubesc eu vreau eu sint ca si el ma iubeste dar nu simt nimic in timpul actului. acum iam zis lui despre toate aestea el o zis sa ma relaxez nui asta cea mai mare problema si ca totul va fi bine . Dar eu vreau sa stiu. Vreau sami dati un sfat
2 comentarii
1
02-09-2017, ora 18:28
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună ziua!
Starea psihică influențează modul cum te simți, temerile diminuează practic plăcerea.
Contează mediul în care o faceți, cât sunteți de relaxați. Acordați o mai mare atenție preludiului. Ceva educație sexuală nu v-ar strica. Încercați și mergeți împreună la un psihosexolog. Poate nu ar strica și un control ginecologic pentru a se depista dacă nu sunt și alte probleme.
0
02-09-2017, ora 19:53
Utilizator 890
Nu este medic/terapeut
Utilizator 890
Nici nustiu ce sa cred. Am vb cu el si el si am luat decizia sa incepm totul de la capat sa facem cu mai multă afecțiune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  •