Prima oara!!!

01-07-2010
utilizator_62460
Nu este medic/terapeut
utilizator_62460
Salut,
azi ne-am dezvirginat, eu cu prietena mea, din pacate cu prezervativ:(, a fost fantastic, ma gandeam ca ma termin repede dar a durat destul, nu conteaza timpul, dar am insa o nedumerire.Ea nu a avut orgasm, eu imi doream sa aiba, o fi din cauza prezervativului?sau ca o durea?am incercat toate poziitiile de stimulare a punctului G(imi zicea:iubi ma doare, ma doare rau de tot, o luam incet dar tot o durea, dar si ii placea, se vedea pe chipul ei, gemea:Xa curs si putin sange, ca na, ca la inceput, am vazut ca nu merge cu sex, ma gandeam sa ii fac un oral poate ii provoc orgasmul, ceea ce i-am si facut, mie mi se par lucruri normale, eram aproape(isi stragnea picoarele-tipic la orgasm, daca ma mai chinuiam putin imi iesea, dar na oboseam si eu(se vedea cum tremura din toate partile ca ii place, ii stimulam clitorisul si punctul G, dar cred ca era prea concentrata pe durere si mai putin pe placere)si cand faceam sex ii atingeam punctul G, dar cand intram mai tare, trebuia sa ma opresc ca o durea)As vrea cateva sfaturi va rog.
A fost formidabil, dar vreau natural nu cu cauciuc(anticonceptionale)sa nu mai stau cu frica ca:daca se rupe m-am ars.
Va multumesc!
5 comentarii
0
01-07-2010, ora 17:35
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
:))) Hai ca m-ai facut sa zambesc pe bune ! Pai tu vrei sa aiba fata orgasm din prima?Ia-o si tu mai usor, mai ales ca durerile dezvirginarii sunt destul de mari, unde sa mai aiba loc si placerea.
Eu as zice ca prezervativul a fost cea mai buna solutie, este cea mai putin daunatoare metoda de contraceptie.Cat despre anticonceptionale ar trebui sa discutati cu un medic!
0
01-07-2010, ora 17:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Felicitari! Bine ca v-ati simtit in regula. Nu va faceti probleme, femeia foarte rar are orgasm la primul contact sexual si chiar in prima perioada, corpul invata treptat senzatiile placerii si orgasmul. Deci nu va faceti probleme, aveti grija unul de celalalt si cu cat o sa va detasati de la a va urmari propriul corp, cu atat creierul se va relaxa si va fi si organismul in tandem. Numai bine!
0
03-07-2010, ora 03:32
coffee
Nu este medic/terapeut
coffee
Sexul oral o sa mearga si mai bine pe masura ce mai capeti antrenament. Daca ai reusit din prima sa o aduci aproape de un orgasm te-ai descurcat foarte bine.

Nu-ti fa griji cu prezervativele. Un prezervativ pastrat in conditii corecte (nu la caldura, nu sub geamul tonetei, nu in buzunar pe langa chei) n-o sa se rupa decat daca lubrefierea e insuficienta...asigura-te ca prietena ta e suficient de uda si n-o sa ai probleme. Si nu, nu afecteaza senzatiile partenerei. Pentru unele fete, e ceva mai greu sa aiba orgasm fara stimularea clitorisului. Pentru majoritatea fetelor, orgasmul e improbabil in conditii de stres. Si prima oara poate fi destul de stresanta ;)
0
15-10-2010, ora 11:02
SexInTheCity
Nu este medic/terapeut
SexInTheCity
si pe mine m-ai facut sa zambesc
si m-ai facut sa imi amintesc de prima mea experienta... atunci cand amandoi virgini...damn.. a fost dureros eu ma gandeam cum sa ii rup gatul tipului nicidecum la orgasm..ci cum sa se termine mai repede durerea:P
oricum pentru prima data ai avut prea multe expectative...:P
0
02-11-2010, ora 19:41
pups
Nu este medic/terapeut
pups
am o problema va rog ajutatima!!!!!!
cind am avut primul act sexual, a lipsit singerarea si durerile nu erau insuportabile. e posibil asha ceva???? acum prietenul meu nu ma crede ca inaintea lui nam avut pe altcineva. ce sa fac??? cum sa ii explic???? mersi anticipat!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de orgasme
  • Decalaje în orgasm pe parcursul vieții: explorarea impactului vârstei asupra ratelor de orgasm
  •