Senzația de ochi greu, nisip in ochi pe partea dreaptă

25-01-2019
C.Daniela
Nu este medic/terapeut
C.Daniela
In urma cu vreo 4 luni in urma unor senzații de pierdere a echilibrului, senzația de plin în ureche, dureri de cap am făcut mai multe investigații.In același timp cu aceste simptome a apărut la ochiul drept senzația de nisip in ochi, ochi greu, uneori senzația de greu e până la mijlocul obrazului Uneori senzația de ochi greu e și la cel stâng dar mai rar.
In urma investigațiilor doctorul neurolog mi a spus că am spondiloză cervicala și aceste manifestări sunt de la ea.A spus că nu se impune un rmn.Am urmat tratamentul prescris și a revenit totul la normal până în urmă cu o săptămână și jumătate când am început iar acea senzație de ochi greu, apăsare la tâmplă, o senzație ușoară uneori de amorțire a fetei pe partea dreaptă și vreo 3 zile am avut dureri mari de cap.
Am fost la medicul de familie, m-am trimis la maxilo faciala, Dl doctor a zis că poate fi de la maxilar, sau manifestări ale spondilozei.Mi a dat tratament 5 zile cu clorzoxazon pe care în urmez in prezent.
Dacă a mai trecut cineva prin așa ceva va rog să mă ajutați, sau un domn doctor daca e pe forum.
E foarte deranjanta aceasta senzație aproape permanenta și presiune la nivelul tâmplei uneori.
Chiar sunt manifestări ale spondilozei și durează așa mult?Sunt îngrijorată.Va mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.