Pilitura metal in ochi. Recuperare

12-10-2021
Andeew
Nu este medic/terapeut
Andeew
Umpic de ajutor. În urma cu 3 zile, în urma faptului că am tăiat cu flexul, mi-a intrat o bucată de pilitura in ochi. Ieri am fost la spital de mi la extras cu un ac, mi-a bandajat ochiul și mi-au fost prescrise picături, gel și unguent că și tratament. Întrebarea mea este: cu ochiul afectat, văd și acum in ceață, pupila este dilatată, mai mare decât ca la ochiul sănătos. În cat timp își va revenii pupila la starea normală? Din ce cauza este dilatată ( de la picăturile pe care mi le-au pus cu anestezic sau se poate sa fie de la tratamentul luat) vederea, în cat timp ar trebui sa de-a semnalente de însănătoșire? Mulțumesc mult. Țin să precizez că penetrarea in ochi a fost una medie, de circumferința unui punct de ac. Mulțumesc
2 comentarii
0
12-10-2021, ora 19:35
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Am sa te critic pt ca trebuia sa porti ochelari de protectie si cred ca aceasta situatie va fi invatatura de minte, trebuia sa mergi de urgenta sa-ti scoata spanul, acum recuperarea va fi mai de durata, tratamentul care il ai face pupila mai dilatata si ai vederea intetosata, bine ca a fost mai superficiala rana.
1
12-10-2021, ora 20:02
Andeew
Nu este medic/terapeut
Andeew
Și totuși nu este un răspuns la ceea ce intrebam...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Corp străin în ochi - ce trebuie să faci
  •