sarcina sau dereglare hormonala?

24-10-2013
Cristina533
Nu este medic/terapeut
Cristina533
Am 22de ani...de 3 luni nu mi-a venit menstra am ameteli greturi am luat mult in greutate.tin sa precizez ca nu am avut un CM regulat...la un moment dat am avut tratament pt lipsa menstrei.am facut 2teste si au iesit negative...pe 31 oct. Am programare la ginecolog.insa sunt nerabdatoare sa aflu ce se intampla.ar putea fi sarcina sau altceva? Sunt intr- o relatie stabila si ne dorim enorm un bebe.va rog sa ma ajutati cu un sfat.
2 comentarii
0
25-10-2013, ora 18:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai o amenoree secundara. Nu esti insarcinata.
Porbabil ca ginecologul iti va da alte pastile sa iti revina menstruatia.

Oricum, las-o sa se normalizeze cateva luni pina se regleaza complet ca apoi sa ramai insarcinata, sa se refaca mucoasa uterina cum trebuie.
0
26-10-2013, ora 10:31
Cristina533
Nu este medic/terapeut
Cristina533
Iti multumesc de raspuns.insa mai am o intrebare. Imi poate afecta in timp sa nu pot ramane insarcinata din aceste dereglari? Tin sa precizez ca nu am ramas insarcinata niciodata pt ca m-am protejat. Imi e foarte frica ca nu cumva sa nu pot face copii...pt ca iubesc enorm copii si imi doresc sa am.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •