Sarcina?

23-07-2023
Maria.Popescu
Nu este medic/terapeut
Maria.Popescu
Buna, in data de 25 Iunie am avut un contact sexual protejat, însă nu am exclus existența unui accident. Pe 9 Iulie mi a venit menstruația care a ținut 5 zile, însă numai in prima zi am sângerat mai mult, restul zilelor sângerarea a fost putina și de culoare maro. La 2 sapt de la contact am făcut un test de sarcina iar la 3 sapt am repetat testul, ambele au fost negative. Ieri am avut o durere de câteva ore in zona ovarului drept, observând de asemenea ca secreția vaginală e asemănătore cu cea din perioada ovulației. Ceea ce ma nelinișteste este ca înainte de ovulatie am început sa resimt o durere de sâni mai ales la nivelul sfârcurile. O durere care are doar la apăsare sau strângere și văd ca nu mi a trecut. Este posibil totuși existența unei sarcini desi testele au fost negative. Alte simptome nu prezint.
8 comentarii
0
23-07-2023, ora 00:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. In principiu nu. Dar mai faceti un test sa fiti sigura.
0
23-07-2023, ora 00:56
Maria.Popescu
Nu este medic/terapeut
Maria.Popescu
Am făcut 2 pana acum, ar trebuie când in cel mult 2 sapt sa mi vina menstruația, e posibil sa resimt cumva acel sindrom premenstrual?
0
23-07-2023, ora 01:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sindrom premenstrual cu o saptamana inainte daca exista.
0
23-07-2023, ora 08:42
Maria.Popescu
Nu este medic/terapeut
Maria.Popescu
De obicei încep sa le resimt imediat după ovulatie, nu atât de intense dar am un disconfort.
0
23-07-2023, ora 14:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Numai un test de sarcina normal sau HCG poate sa confirme o sarcina. Parerea mea e ca daca ati avut contact protejat, a venit menstruatia si ati avut un test corect negativ, nu sunteti insarcinata.
0
23-07-2023, ora 15:49
Maria.Popescu
Nu este medic/terapeut
Maria.Popescu
Am făcut 2 teste la interval de 2 și 3 săptămâni de la contact, negative. Oricum va mulțumesc
0
23-07-2023, ora 16:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Testul se face la 3 saptamani de la contactul neprotejat sau la o saptamana dupa intarzierea menstruatiei. Nu sunteti insarcinata. Stati linistita!
0
23-07-2023, ora 16:59
Maria.Popescu
Nu este medic/terapeut
Maria.Popescu
Va mulțumesc pentru răspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: