Minte amortita de la antipsihotic

08-07-2023
Robot
Nu este medic/terapeut
Robot
Buna, fiul meu a venit din spital psihiatric, l au pus pe paliperidona si lithium si lorazepam suntem in Anglia. Simt cavfiul meu are mintea amortita, nu se poate concentra, a teminat masterul in finante in Oxford, dar acum este ca o leguma ca un robot,
10 comentarii
2
08-07-2023, ora 20:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. O sa mai dispara din efectele secundare in cateva luni, pana se obisnuieste organismul cu medicatia. Sa nu intrerupa ca face recadere.
3
08-07-2023, ora 20:58
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Si eu am terminat master in finante la o facultate prestigioasa, iar acum de abia pot gandi lucruri simple. Dupa 4 ani de antipsihotic, nu s a schimbat nimic, indiferent cate suplimente am luat, Pramistar, Cerebleu. Nu vreau sa va demoralizez si nici sa va incurajez sa renuntati la antipsihotic, ca in nici intr Un Caz nu trebuie sa faceti Asta. Poate schimbat cu alt antipsihotic, dar cand se stabilizeaza, dupa parerea mea. Caci si Mie mi a schimbat doctorita antipsihoticul cand nu eram Inca stabila, si nu mi a fost bine. Toate cele bune!
1
08-07-2023, ora 21:56
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
boala nu tine cont de diplome, bogatii.
sfatul meu...incepeti sa va ganditi la ce e de facut a la long.
2
09-07-2023, ora 08:24
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Bineinteles. Doamna a specificat lucru aceasta tocmai pentru a sublinia antiteza intre cum era mintea inainte de antipsihotic, si dupa. Nu cred ca a zis in ideea in care, cum I s a intamplat tocmai lui, care are diploma la Oxford.
1
09-07-2023, ora 14:09
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
del
1
09-07-2023, ora 14:19
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Nu m as duce asa de departe. Pur si simplu in unele cazuri antipsihoticul impacteaza foarte mult. Si cum poti face diferenta, daca nu raportandu te la tine, in trecut.
2
09-07-2023, ora 14:27
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
ca si consolare pt doamna... daca are grija sa faca ce trebuie in recuperarea pe termen lung, o sa ajunga fiul sa aiba un nivel de inteligenta cel putin normal

eu am revenit la acelasi iq ca si inainte de boala... deci se poate.
totul e sa existe ambitie pt recuperare. ambitia asta presupune actiune pe toate fronturile..

inteleg partea cu amorteala creierului... e natural sa fie asa cu medicamentele. in perioada cat am avut tratamentul puternic, abia memoram o descriere de cateva cuvinte din carti
1
09-07-2023, ora 23:13
Robot
Nu este medic/terapeut
Robot
Multumesc pentru raspunsuri. Apreciez sinceritatea voadtra
1
10-07-2023, ora 11:57
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Bună ziua.
Dati-i citicolina, ajuta la creier concentrare, energie, anxietate, cognitie, motivatie.
E dovedit clinic.
Cautati pe net despre citicolina(Cognizin) sau Neuro Optimizer.
Mie mi-a recomandat doctorul neurolog și psihiatru, iau și eu Rispolept paroxetina, anxiar si la fel ma simt.
Citiți și despre Cebrium și întrebați un medic despre citicolina, în străinătate se prescrie des și este mai cunoscuta
Sănătate multa!
1
13-07-2023, ora 02:08
Robot
Nu este medic/terapeut
Robot
Multumesc pentru sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul