Mercilon - interactiune Nistatin?

11-01-2009
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
stiu ca efectul anticonceptionalelor e redus de antibiotice, insa nu mi-e clar daca Nistatin poate fi pus la categoria antibiotice. In unele parti am gasit ca e antibiotic, in altele ca e doar antimicotic. Nu mai stiu ce sa cred. Ma intereseaza daca intra-adevar interactioneaza cu Mercilon si daca e necesara protectie suplimentara
4 comentarii
0
11-01-2009, ora 21:07
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu interacţionează, dar dacă îl iei pt candidoză ar trebui să ştii că anticoncepţionalele favorizează formarea acestei bacterii
0
11-01-2009, ora 21:22
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
uuff, sper sa nu fie candidoza. Am doar o usoara jena acolo, initial am confundat-o cu simptomele unei raceli si am luat albastru de metil. Dar mi-am adus aminte ca am luat antibiotice pt o masea si stiu ca acestea pot da candidoze deci e posibil sa fie si asta. Din pacate n-ajung sa fac niste analize, ma gandeam ca Nistatinul ar putea sa m-ajute...
0
11-01-2009, ora 21:47
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nistatinul e slab, nizoralul e mai puternic
0
11-01-2009, ora 21:49
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
ok. Despre interactiunea cu Mercilon ce-mi poti spune?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul