Menstruatie neregulata

28-04-2010
alexandra96
Nu este medic/terapeut
alexandra96
Buna ziua am 13 ani si din noiembrie nu mi-a mai venit menstruatia.Nu am avut menstruatia regulata de cand o am a intarziat cate doua trei luni dar acum e prea de tot...6 luni.dIN ce cauza ?


Multumesc !
4 comentarii
0
28-04-2010, ora 13:18
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
începutul vieţii menstruale poate fi însoţit în primii ani de dereglări- dar pentru a fi sigură că nu este nicio problemă endocrină- ar trebui să consulţi un medic endocrinolog. La ce vârstă ţi-a venit menstruaţia?
0
28-04-2010, ora 13:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Alexandra, este o dereglare care poate avea mai multe cauza. Daca vrei sa te vindeci de durata trebuie sa mergi la un medic homeopat cu experienta caci nici un hormon sintetic nu te poate ajuta fara a deregla altceva. Daca imi spui in ce oras locuiesti iti pot recomanda un medic bun (daca exista) ?
Cu ajutorul homeopatiei astfel de probleme sunt usor de vindecat...
0
28-04-2010, ora 22:06
alexandra96
Nu este medic/terapeut
alexandra96
la 12 ani mi-a venit prima oara pe 1 iunie si locuiesc in ploiesti
0
29-04-2010, ora 10:26
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Deci eşti în primul an de menstruaţie practic- dereglarea putând fi dată încă de imaturitatea ovarelor şi a sistemului endocrin care abia îşi preia funcţia. Din câte ştiu există o endocrinoloagă f bună în Ploieşti la care ai putea merge, dar trebuie să mă interesez de numele dânsei- şi te voi anunţa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •