Greturi dupa avort medicamentos

28-12-2018
Andr33a6686
Nu este medic/terapeut
Andr33a6686
Acum 8 zile am.apelat la aceasta metoda, dureri usoare si sangerari un pic mai mari ca la menstruatie, astept controlul sa vad daca s a eliminat totul insa am o continua stare de greata si sanii sensibili oare de ce?
5 comentarii
0
17-01-2019, ora 00:42
Alina”
Nu este medic/terapeut
Alina”
Buna, trec prin aceeași situație. Am făcut avortul pe 14 și am avut crampe ușoare cu durere de spate. Am eliminat câteva cheaguri de sânge și a doua zi nu am mai avut deloc sângerări. Am greață și stări de voma in continuare. Te rog să-mi spui și mie cum a decurs la tine pana la urma. Mulțumesc
1
24-01-2019, ora 11:11
Mariap12
Nu este medic/terapeut
Mariap12
Buna!as vrea sa apelez la acest tip de întrerupere.as vrea sa stiu cat de dureroasa a fost in cazul vostru si câte săptămâni aveai.ms
0
03-02-2019, ora 00:33
Alexandraioan
Nu este medic/terapeut
Alexandraioan
Buna! Si eu am facut intrerupere de sarcina cu Medalbon, pe data de 8 ianuarie de atunci incontinu imi curge! La voi este la fel fetelor?
0
07-02-2019, ora 09:21
Andr33a6686
Nu este medic/terapeut
Andr33a6686
Alina, dupa ce nu am mai sangerat deloc am fost la controlul derutina de dupa..sarcina nu s a eliminat si am facut o mare hemoragie dar mare ca am anuns cu pampers acolo si a trebuit sa ma chiureteze...nu recomand nimanui am prelungit agonia aiurea
0
07-02-2019, ora 09:22
Andr33a6686
Nu este medic/terapeut
Andr33a6686
fetelor dati banii degeaba mai bine faceti o anestezie si in 10min este gata tot decat sa va chinuiti asa...eu una nu mai vreau sa aud de asa cva..oribil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •