Este vreo ceva care îți dă efectul lui Anxiar dar sa nu fie Anxiar si nici alta benzo?

25-09-2023
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Și aici ma refer la vreun tip sau la vreo marca de magneziu cu b6 sau fără?
Sau ce altceva?
Iau Anxiar ca pe bombonele și simt deja ca nu e bine.Totul a început când am văzut ca îmi face mintea mai clara și mai lucida plus ca eu am avut și atacuri de panica cu sufocare și îmi treceau cu ele.De atunci sunt dependent și parca de câte ori sunt demoralizat și deprimat(și asta se întâmplă ft des) fug la Anxiar.
De asta vreau ceva un inlocuitor naturist ca nu mai merge asa.
Magneziul cu b6 relaxează sistemul nervos și mușchii dar stiti voi ceva foarte bun?
Mulțumesc!
58 comentarii 12 Înainte ›
1
26-09-2023, ora 01:57
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Interesanta intrebare. Pe de o parte da, pe de o parte nu.

1) Ca si utilitate clinica, omul doarme mai bine timp de 7, maxim 14 zile, apoi doarme mai prost decat dormea initial. De aceea pe prospect scrie maxim 30 de zile, cu tot cu perioada de reducere a dozei. O folosire corecta ar fi odata pe saptamana la atac de panica. O folosire mai excesiva de atat va da toleranta si va irosii potentialul acestui drog atunci cand intradevar este nevoie de el, anume la atac de panica sau din cand in cand, la insomnii grave. El este de asemenea folosit si pe comedownul de tras pe nas.

2) Ca si drog euforic, benzodiazepina mi s-a parut mereu ceva stupid. Are efect euforic minuscul. Practic orice altceva va avea un efect mai placut si mai puternic ca benzodiazepina. Ca inlocuitor asemanator, exista alcoolul si unele din acele droguri anti-epileptice folosite si in psihiatrie, gen carbamazepina. Ca si inlocuitor care sa nu dauneze... mai greu. Cam toate drogurile in afara de cafea/iarba/ketamina/psihadelice sunt droguri de evitat. Nici unul din aceste droguri usoare nu seamana cu benzodiazepina. Probabil carbamazepina&co si ketamina sunt singurele variante de luat in calcul in situatia asta. Alcoolul mi se pare o varianta la fel de proasta ca benzo.

3) Benzo, desi au un efect euforic minuscul, au cel mai rau sevraj din toate drogurile. Pe locul 2 este alcoolul, pe locul 3 heroina. Pe sevraj de benzo sau alcool se poate chiar murii fizic, pe sevraj de hero nu se poate. Avem cazuri gen Jodarn Peterson care s-a dus in Rusia si s-a bagat in coma indusa medical timp de 9 zile ca sa reziste sevrajului de benzo.

In functie de doza, pot dura ani pana cand cineva v-a putea sa se lase de ele reducand usor usor doza. Exista si cazuri in care doza e atat de mare, incat omul nu se mai poate lasa niciodata, viata fiind prea scurta pentru a putea scadea de la anumite doze.

Exista un ghid scris de cineva din UK despre cum se scad benzo. Cartea aceea este autoritatea in domeniu si e folosita de toate centrele de dezintoxicare benzo. Exista nenumarate astfel de centre in vest, intrucat 12.5% din populatie consuma benzo la un moment dat.

Grija ce faci acolo ca psihiatria nu recunoaste sevrajul de benzo si va fi tratat ca un episod psihotic, cu neuroleptic. Neurolepticul nu trebuie folosit in sevraj de benzo intrucat inrautateste convulsiile si poti murii. Stiu pe cineva care fix asta a patit. Cand a ajuns in spital cu sevraj de benzo, fiind confundat cu episod psihotic i s-a dat neuroleptic si era sa isi inghita limba in ziua 2. Noroc ca -a prins asistenta de limba si i-a dat romparkin. Toate site-urile despre sevraj de benzo recomanda ca in nici un caz sa nu ajungi in spital de psihiatrie cu un asemenea sevraj pentru ca vei pati fix asta.

PS: Ca observator obiectiv, cunoscator al tuturor drogurilor, nu am o parere rea despre benzo. E cam singurul drog "real" din psihiatrie, singurul cu utilitate clinica dovedita. Fara el, ce se face omul in atac de panica, insomnie sau comedown de cox? Nu are competitor real. Nici nu dauneaza prea rau, dar are problema asta atroce cu sevrajul. Problema mea este: cati oameni il folosesc responsabil, in conformitate cu studiile si inclusiv cu ce a scris compania farmaceutica pe propriul prospect? 1% din utilizatori?
1
26-09-2023, ora 13:13
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
poti incerca ceaiuri ca rooibos, vreo 3 cani pe zi. vezi daca te ajuta. pe mine ma relaxeaza o cana. cauta ceva de calitate.
ca si chimie ceaiul acesta ajuta la cresterea gaba, diferenta fiind ca nu devii dependent

ce mai poti incerca sunt suplimentele de valeriana. de la ele insa s-ar putea sa dezvolti dependenta in timp. ca sa eviti acest lucru poti lua in reprize de 1 saptamana da, una nu... tot e ceva. la fel cum ai face-o cu medicamentele ca sa nu dezvolti dependenta pt ele.
1
26-09-2023, ora 18:21
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
Ca magneziu, ajuta Magnerot. Si eu am asa ceva am si Anxiar in casa, dar incerc sa.. ma calmez eu singura sa respir mai adanc. Inca nimeni nu isi da seama ce am pt ca eu ma trezesc cu senzatia de sufocare.

Dr psihiatru mi-a zis ca nu e atac de panica ca daca ar fi l-as face ziua cand sunt treaza, constienta.
Dr cardiolog mi-a zis ca nu am cea propriu-zis la inima dar mi-a prescris Propranolul pt a face mai rare bataile inimii, spunea ca din cauza greutatii creste f tare pulsul la mine, Mi-au pus si Holter, de vineri pe sambata, adica fix nimic. Atunci sutn relaxata ca se termian saptamana de lucru, Deci rezultatele nu au fost f relevante.

Incearca totusi sa vezi si parerea unui cardiolog.
Eu marturiesc ca ma lasa masca treaba asta cu panica si cu sufocatul in somn nu imi dau seama. Nu se intampla neaparat cand ma pun la somn stresata.

Ca plante mai iau Sedivitax daca sutn stresata is trebuie sa dorm, e cu Roinita, Passiflora, Valeriana si Mac californian. La nevoie iau si un GABA sau Optisomn sau combin cu melatonina. De regula le rotesc ca sa nu capat dependenta.
3
26-09-2023, ora 18:30
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
ca magneziu folositi ''malate'' (cred ca si glycinate). asta ajuta pe partea de psihic. luat inainte de culcare. restul tipurilor de magneziu ajuta pe partea musculara
1
26-09-2023, ora 18:53
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
@vcc merci nu stiam de diferenta asta intre tipurile de magneziu. Tu de unde stii?
2
26-09-2023, ora 19:54
C.S.D.
Nu este medic/terapeut
C.S.D.
Da Vcc are dreptate. Rooibos și mai adaug Magnolia Bark - ceai/extract din scoarță de magnolie.
Dar să nu te aștepți la efecte wow, este un efect subtil.
Ca Magneziu, glicinat sau bisglicinat merge bine, având avantajul că nu te trimite la baie cum o face citratul.
Succes!
2
26-09-2023, ora 20:05
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
D, stiu de scoarta de magnolie, am si eu de la Swanson, si aceea ajuta in caz de insomnie.
2
28-09-2023, ora 16:48
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Exista un anxiolitic bun care nu e benzo si nici antidepresiv cu efectele lui secundare, se numeste Spitomin, se iau 30 mg/zi in trei prize de 10 dar efectul apare cam dupa 3-4 saptamani daca apare. La unii merge, la altii nu. Nu da dependenta si nici toleranta ca benzo.

Discuta cu medicul si vezi ce zice, nu s-ar da ptr anxietati mai tari insa prietenului meu i-a mers bine desi avea atacuri de panica si abia mai putea lucra de la efectele anxietatii, a luat doi ani, apoi de 7 ani nu mai ia si se simte cat de cat okey.

Naturismele-s fix cucu, nu te amagi. Trateaza-te cu adevarat, ca nu neaparat iei toata viata. Ca asa luau toti naturisme si erau bine, nu mai suportau unele efecte secundare ale medicatiei daca mergea cu alea mai ales ca se gasesc peste tot.
1
28-09-2023, ora 17:28
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
interesant medicament... 10x for sharing.
0
29-09-2023, ora 14:27
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Mai interesant este ca multi medici nu il dau ! Mai putini medici il dau, si se da, ca e in farmacii deci se vinde.
Multi sar direct la SSRI-uri ptr anxietate care au efecte secundare mai nasoale, de ex ele taie libidoul la 95 % din pacienti, Spitominul nu, din contra, el ajuta pe libidou la cei ce iau SSRI-uri.
Si cum am zis, a mers la prietenu meu care avea anxietate serioasa, deci nu ca nu merge pe cele serioase cum s-ar zice.

Si se mai da si in combinatie cu un antidepresiv ca adjuvant si anume poate sa ajute la depresie desi el singur nu e antidepresiv.
Dupa mine intai dai Spitomin daca ai doar anxietate, vezi daca o ia, daca nu o ia dupa o luna treci mai departe.

Nu dai benzo a la long, de fapt si scrie a nu se da mai mult de o luna.
0
29-09-2023, ora 19:39
C.S.D.
Nu este medic/terapeut
C.S.D.
Interesant Spitominul/buspirona. Mai jos avem și explicația pt care nu funcționează în același mod la toți...

"How Does Buspirone Work?
It’s not entirely clear how buspirone lowers anxiety, but the drug appears to affect serotonin and dopamine receptors in the brain. It specifically binds to the brain’s 5-HT1A receptors, which are serotonin receptors that play a key role in anxiety disorders.

Xanax and other benzos, meanwhile, work by binding to the brain’s GABA receptors. This blocks the transmission of nerve impulses, which depresses the central nervous system and creates a calming effect. While benzodiazepines can prevent and stop seizures, buspirone cannot".
0
29-09-2023, ora 21:54
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Eu am luat Spitomin, trei pe zi, niciun efect in 4 luni...Nici bun, nici rau.

In legatura cu ceaiurile, hai sa fim seriosi.Cum sa faca fata niste ierburi in comparatie cu anxioliticele chimicale de forta, gen Anxiar, ca in topic este vorba despre el.

Nu exista asa ceva, adica sa limpezeasca mintea precum benzodiazepina.

Luate bine, benzo sunt excelente ! Lumea fuge de ele ca dau dependenta.Dau daca sunt luate haotic.
0
29-09-2023, ora 22:44
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
C.S.D

Mecanismul e acelasi ptr toti ca si celelalte medicamente psihiatrice, doar ca desi e asa, la unii merge, la altii nu, ca oricare alt medicament psihiatrice.
Acolo nu scrie ca nu actioneaza la toti in acelasi mod. Nu are efect pe convulsii, dar nu conteaza, e anxiolitic, ca asta conteaza.

ThunderBay, da, tie nu ti-a mers Spitominu, nu ai avut noroc. Nici mie nu mi-a mers, prietenului a mers.
0
30-09-2023, ora 00:40
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Spitominul este echivalentul Coaxilului din depresie, adica 0 barat...Precum naturistele sau caraghioslacul acela numit Sedatif PC.
0
30-09-2023, ora 17:05
C.S.D.
Nu este medic/terapeut
C.S.D.
Nu, eu m-am referit la faptul că Spitomin interacționează cu neurotransmițătorii serotonină și dopamină. În schimb benzo interacționează cu neurotransmițătorii gaba...poate de aia nu funcționează. Depinde ce necesități are fiecare.
0
30-09-2023, ora 18:26
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
Pentru noi cei cu tulburare anxios-depresiva de intensitate medie cred ca un antidepresiv cu proprietati anxiolitice mari, gen Cipralex, Seroxat, Citalopram si mai sunt cateva, ar fi suficient intr-o zi.

De asemenea, un benzo mediu gen Bromazepam, Nitrazepam, Medazepam, Diazepam etc, ar atenua si insomnia, daca ea exista.Sau un somnifer gen Imovane, cel mai bun, Zolpidem, Gerodorm, pe acesta din urma nu l-am incercat.

In cadrul anxietatii de peste 7-8, atunci recurgem la Rivotril, Xanax sau Anxiar.

Spitominul l-as incadra, mai degraba, la antidepresive usoare, mai aproape de placebo.
0
30-09-2023, ora 18:51
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Cum sa fie Spitominul zero barat daca la multi merge ?! Am zis, un caz concret e prietenul meu, dar a durat 2 ani tratamentul, el avea anxietate cronica de ani de zile si nu se trata, s-a trata cand deja se agravase urat de tot.
Coaxilul nu are nici o treaba cu spitominul desi si el merge la unii, ala e inversul SSRI, ia serotonina din sinapse, mie mi-a urcat depresia de m-a spart.

Daca nu mergea nu se mai vindea spitomin, dar depinde de om cui ii merge si cui nu, nici mie nu mi-a mers din pacate.
0
30-09-2023, ora 18:59
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
La marea majoritate nu merge.Ai vazut tu vreun caz, aici pe forum, in care se zice ca ma simt bine cu Spitomin ? Eu nu.

Mai stii vreun caz in afara de prietenul tau ?
1
30-09-2023, ora 19:14
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
@ThunderBay anxietatea se manifesta diferit de la o persoana la alta, printr-un dezechilibru al diferitilor neurotransmitatori, nu numai al gaba.
neurotransmitatorii sunt: serotonina, dopamina, gaba, norepinefrina, glutamatul, endorfinele, cortizol, acetylcolina.

unii au nevoie doar de benzodiazepine, altii au nevoie si de alte adjuvante. in functie de dezechilibre. dezechilibrele sunt asociate cu anumite simptome.

de aceea pt unii spitomin = 0, pt altii nu.. in functie de dezechilibre :)
0
30-09-2023, ora 19:24
ThunderBay
Nu este medic/terapeut
ThunderBay
@ vcc,

Da, da, ai dreptate, asa e, numai ca eu cred ca Spitominul nu e bun de nimic.Punct.Nu merge pe niciun neurotransmitator.Nimeni nu spune, pe forum, ca e bine de la Spitomin.Si cred ca am intalnit 40-50 de referiri, din peste 500 de topicuri citite...

Doar Costi despre prietenul lui.

Medicii nu dau pentru ca stiu ca nu este eficient.
0
01-10-2023, ora 19:04
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Care dezechilibre chimice? Alea nedescoperite?

Nu exista marker biologic pentru nici o afectiune psihiatrica, de aceea si este separata psihiatria de neurologie. Nu exista acele dezechilibre despre care vorbesti. Daca ar exista, s-ar face test (rmn, tomograf, etc.) prin care sa se identifice acel dezechilibru. Apoi s-ar da o substanta care sa corecteze acel dezechilibru. Apoi s-ar face din nou test, pentru a verifica daca s-a corectat dezechilibrul, sa nu te trezesti ca dai prea mult din acea substanta. Asa se face in medicina reala pe orice afectiune. In psihiatrie, ne-avand astfel de dezechilibre, cauzele afectiunilor fiind cu totul altele, nu avem nici markeri biologici nici teste care sa masoare acesti markeri biologici (dezechilibre chimice).

Suna al naiba de asemanator teoria asta cu teoria celor 4 umoruri. Hipocrate zicea ca depresia e cauzata de dezechilibre chimice intre bila alba, bila neagra, flegma, etc. Nu s-au descoperit nici cele 4 umoruri nici dezechilibrele dintre ele. La fel si cu dezechilibrele imaginare dintre neurotransmitatori.

Teoria serotonergica a depresiei o mai tine cineva minte? Ce s-a intampla cu ea din 2011 incoace?

PS: Mai am umpic si aud ca daca ai anxietate sociala iar cand consumi alcool iti mai trece din acea anxietate sociala, inseamna ca ai un deficit de alcool in organism :)))

PS 2: Drogurile psihotrope nu corecteaza dezechilibre ci cauzeaza dezechilibre. Iei un creier normal, care pus sub tomograf nu prezinta nimic diferit fata de alte creiere. Bagi in el droguri psihotrope, faci din nou rmn/tomograf si apoi intradevar arata diferit fata de un creier normal.
0
01-10-2023, ora 19:11
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
@nocebo... tu esti un gica contra. gasesti teorii la teorii. sau cum se mai zice, gasesti probleme la solutii.
te duci intr-o zona a irationalului. mai trebuie sa zici ca bollile psihice sunt mana guvernului care iti pune otrava in mancare.
asa-i ca medicmentele ti le baga pe gat, fortat ? mafia asta a drogurilor...mai mai

Edit: ca sa te trezesti putin din ameteala, citeste ce ti-am scris pe celalalt topic https://www.romedic.ro/forum/exista-speranta-in-lumea-si-viata-aceasta-129843
0
01-10-2023, ora 19:15
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Sunt rezultatul diverselor probleme pe care le are omul in viata. Nu sunt nici rezultatul guvernului care iti pune otrava in mancare, nici al dezechilibrelor nedescoperite ale lui peste.

Nu avem dovezi stiintifice care sa sustina cele doua variante propuse de tine, cu dezechilibrele chimice si cu otrava din mancare pusa de guvern. Avem in schimb tone de dovezi statistice (statistice, nu stiintifice, sunt lucruri diferite) care sustin ca sunt rezultatul unor probleme specifice petrecute in viata omului. Sunt multe lucruri care se intampla pe partea de software a omului, nu doar pe partea de hardware.

Daca ti se viruseaza calculatorul, cum il repari? Cu surubelnita si ciocanul? Te apuci sa il demontezi bucata cu bucata pana identifici in ce piesa se ascunde virusul? Windowsul calculatorului in ce piesa se ascunde? In ventilator, in placa de baza, in tastatura?

PS: Pe schizofrenie avem 50+ teorii. Cea bioreductionista propusa de tine e doar una din ele. De unde ideea ca ar fi singura teorie existenta pe pamant? Indragosteala de teorii e simptom al nebuniei.
0
01-10-2023, ora 19:20
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Teoria serotonergica a depresiei o mai ti minte? Ce s-a intamplat cu ea din 2011 incoace? Nu mi-ai raspuns la intrebare
1
01-10-2023, ora 19:21
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
daca bolile psihice nu sunt rezultatul dezechilibrelor chimice, atunci ce sa zic... nici omul nu e format din reactii chimice.
nu inteleg daca glumesti cu "Avem in schimb tone de dovezi statistice (statistice, nu stiintifice, sunt lucruri diferite) care sustin ca sunt rezultatul unor probleme specifice petrecute in viata omului. Sunt multe lucruri care se intampla pe partea de software a omului, nu doar pe partea de hardware. "

adica, vorbesti serios sau glumesti ? sunt confuz... sustii, ori iei in ras ideea ca boala este datorata traumelor psihologice ?

software-ul nu e dat de hardware ? ouch! cum poate functiona psihicul fara fizic ? inainte sa imi raspunzi, gandeste indelung...
0
01-10-2023, ora 19:26
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Uite cum merge treaba in domeniul teoriilor: mai intai vin doveziile stiintifice (sau statistice, daca stiintifice nu avem) apoi bazat pe aceste dovezi, ne formam o teorie. Nu facem invers: ne formam o teorie, ne indragostim de ea, apoi indiferent de ce dovezi apar, noi nu ne mai schimbam opinia. Ramanem asa indragostiti de teoria aia.

Cum dumnezeu pot sa cred in teoria dezechilibrelor chimice cand nu ai marker biologic in psihiatrie pe nici o afectiune? Ce anume te face sa crezi in acea teorie mai exact? Ce dovezi? Ce capacitate de predictie ai?
0
01-10-2023, ora 19:30
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
cum nu ai dovezi ca anumiti neurotransmitatori sunt cauza ? aoleu... esti hazliu. mi-a plaut comentariul asta 'ne formam o teorie, ne indragostim de ea, apoi indiferent de ce dovezi apar, noi nu ne mai schimbam opinia. Ramanem asa indragostiti de teoria aia. "...

exact asta faci tu aici pe forum. predici teorii de care te-ai indragostit, fara baza rationala.
auzi la el, nu s-a dovedit ca bolile sunt date de reactii chimice...haha
nu stiu despre ce teorie serotonergica vorbesti... pune link, dar tunat ca sa nu ti-l stearga..sau eventual spune-mi ce sa caut ca traducerea ta libera e cam varza
0
01-10-2023, ora 19:35
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Ca sa vorbim concret de o anumita afectiune, hai sa luam schizofrenia. Avem urmatoarele dovezi statistice pe schizofrenie:

- 5-6 factori slabi, care iti cresc rata de schizo de la 1% la 2%. Exemplu: locuit in oras vs locuit la tara, toxoplasma gondi, etc.
- 5-6 factori medii, care iti cresc rata de schizo de la 1% la 5%. Exemplu: izolare sociala (numar scazut de prieteni), negru in cartier de albi (1 la 5%), roman imigrant in cartier de non-romani in europa (1 la 3%), somer ultimul an inainte de ep psihotic, etc. Nu imi vin toti in minte acum, dar ii am notati cu citatii pe toti.
- 2 factori mari. Crescut la orfelinat de la 1% la 13%. Trauma sexuala - mult mai mult, dar nu avem procente clare. Posibil chiar de la 1 la 50%, adica daca violezi 2 oameni, 1 inebuneste.

Acesti asa numiti "factori psiho-sociali" au, conform bioreductionistilor care sunt inca la putere, 60% capacitate de predictie. In opinia mea au 40%, dar e oricum mult peste 0%. Partea de marker biologic sau marker genetic are 0% capacitate de predictie. Nu avem pur si simplu ce sustii tu ca avem.

Capacitate de predictie = daca ar fi sa cunosc totul despre o persoana, bazat pe ce cunosc pana acum despre ce anume creste probabilitatea de a inebunii a unul om, sa pot prezice 100% daca acel om va inebunii sau nu. Abia cand ai 100% capacitate de predictie poti spune ca ai elucidat o anumita afectiune.

In cazul nebuniei, nu vom avea niciodata capacitate de predictie 100%. Avem nenumarati factori ne-masurabili. De exemplu: rezistenta unui om, caracterul unui om, etc, Ai factori mai rari, evenimente mai rare in viata gen: prieten de al meu doctor chirurg care a inebunit de la probleme cu camatarii.
0
01-10-2023, ora 19:36
Placebo10
Nu este medic/terapeut
Placebo10
Eu ti-am prezentat niste dovezi statistice (nu stiintifice). Astept acum de la tine sa enumeri niste dovezi statistice/stiintifice pentru teoria dezechilibrelor chimice. Asa ar fi corect.

Frumos din partea ta ar fi sa prezinti un marker biologic sau o gena pe care daca o ai, atunci ai 10% in loc de 1% sa faci X afectiune. Asta astept de la tine.
0
01-10-2023, ora 19:40
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
nu vrei sa-ti dau si dovezi ca raceala e o boala a chimiei, ca alergiile sunt o boala a chimiei defectuoase, ?
indiciu: se numeste medicina...au scos multe carti pe tema asta..(a medicinei)... nu pot eu sa-ti extrag pasajez. asta trebuie sa o faci tu

legat de ce ai scris.. ok... nu inteleg ce vrei sa transmiti... dar cum zici tu...asa-i
Adaugă un comentariu / răspuns
58 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul